34_20230212_185215.jpg

U13: Neratovice-Byškovice

FK Neratovice-Byškovice – FK Pšovka 8:4 (2:2, 4:0, 2:2)

Sestava: Baloušek – Kettner, Bensta (C), Tvrdík, Janíček, Plašil, Chupryn, Nedvěd, Bondarenko, Makarenko, Kuzmyk.

Branky: 2x Bondarenko, Nedvěd, Plašil.

V posledním přáteláku roku 2022 jsme zmeřili síly s týmem nastupujícím v české lize žáků. Soupeř měl herní převahu hlavně díky lepšímu pohybu po hřišti, my jsme hrozili spíše z protiútoků. Právě rychlý přechod do útoku pomocí dlouhého míče jsme chtěli využít při vysokém napadání soupeře, nicméně jsme hodně bojovali s tím dát dopředu kvalitní balón, a pokud už jsme ho udrželi, tak navázat naší aktivitou. Velkou kaňkou na celkovém dojmu ze zápasu je výkon ve druhé třetině, kdy jsme propadli ve všech směrech – nedělali jsme prostě nic směrem do útoku ani do obrany a předali veškerou iniciativu na hřišti soupeři. Dnes jednoznačně platilo špatná hra = špatný výsledek.

Naštěstí po přestávkové domluvě se nám podařilo se zlepšit v pohybu a celkové chuti do hry, dokázali jsme vytvářet větší tlak na hráče s míčem a více jsme se dostali do hry. Ve třetí třetině jsme měli řadu gólových příležitostí, protože v obraně soupeře byly velké mezery, bohužel se nám ne vše podařilo využít. Ale celkově byl dojem mnohem lepší, nebáli jsme se hrát, a i když jsme nějaké chyby udělali, nebylo to zdaleka tak fatální jako výše zmíněná pasivita.

Hráč zápasu na naší straně Tvrďas, který se celý zápas za nic/za nikoho neschovával a makal ze všech sil, a pak tam po závěrečném hvizdu padnul. Ale stálo to za to. U Keťase bylo vidět, jak velký je to rozdíl, když se nebojí si naběhnout dopředu a křiknout si o balon, místo vyčkávání na svojí pozici. Naopak u Dani dnes bohužel velká pasivita a asi 5 doteků s míčem za celý zápas, což ve výsledku znamená, že hrajeme v poli o hráče míň, což je proti takovému soupeři znatelný problém.