5_20230207_161506.jpg

U13: Odolena Voda

Mladší žáci ve druhém zápase zimní ligy vysoko podlehli týmu TJ Aero Odolena Voda.

FK Pšovka – TJ Aero Odolena Voda 1:9 (1:6)

Sestava: Baloušek – Kettner, Bentsa, Sochor, Janíček (C), Kořenský, Makarenko, Tvrdík, Bondarenko, Pexa, Paděla, Jindráček.

Branky: Kořenský.

Druhý zápas zimní ligy jsme hrubě nezvádli, jednalo se o jeden z nejhorších výkonů v sezóně. Do zápasu jsme nastoupili s takovým nezvyklým mixem áčka a béčka, hráli kluci, kteří pravidelně trénovali a jevili se v malých hrách na malém prostoru na trénincích dobře (2v2, 3v3 apod.). Ale ukázalo se, že 8+1 je jiná disciplína a pokud není technika spojena s kondicí (a taktikou), je to proti silnějšímu soupeři problém.

Cca prvních patnáct minut to nevypadalo nijak tragicky, byli jsme v tlaku, nedali jsme penaltu, inkasovali jsme z jediné střely soupeře, dokázali jsme rychle srovnat… Ale po dalších dvou/třech inkasovaných gólech hlavně po individuálních chybách v rychlém sledu jsme se totálně sesypali a naše hra v podstatě skončila. Úvodní chyby se hodně podepsaly na Vojtově psychice, myslím, že kdyby měl stejnou brankářskou formu jako v některých podzimních zápasech, tak by cca 5 gólům dnes zabránil/předešel. Nebudu vypisovat, co nám nešlo, protože bych tady musel napsat vše, o čem je fotbal. Soupeř byl vzadu jistý a důrazný, uprostřed technický, vepředu rychlý a celkově spolupracující, my jsme nebyli nic z toho. Štve mě, že náš tým dnes nenašel ve svém středu nikoho, kdo by dokázal být lídr, kdo by dokázal mluvit, organizovat, namotivovat, vynadat – protože tohle je nejvíc potřeba právě v těchto chvílích, kdy se nedaří.

Individuálně byl nebezpečný jenom Stas, u ostatních to bylo spíše čekání na to, co vymyslí. O přenášení hry na křídla, kterému jsme se věnovali v předzápasové poradě, nemohla být vůbec řeč, protože to bychom se museli nejdřív dostat do souvislého držení míče. Od zítřka začínáme s pondělními tréninky na UMT, kde se budeme jistě velké hře věnovat, snad se nám do toho podaří rychle naskočit po kondiční, technické a taktické stránce (hlavně „decision making“, jak by řekl Brian Priske.)