U13: Osek, Vysoká

Poslední říjnový víkend nám radost z vítěztví nepřinesl, v bojovných zápasech na těžkém domácím terénu se zrodily dvě remízy.

FK Pšovka - FŠ Velký Osek 1:1 (1:0)

Sestava: Baloušek - Pecka, Pexa (C), Vrabec, Sochor, Kuzmyk, Dau, Štětka, Makarenko, Veltruský, Bánovčin, Vašek.

Branka: Dau.

Co na to říct... je to sport a tyhle věci se stávají. Jak jsme v předchozích zápasech měli na svojí straně i kus štěští a dokázali vyhrávat vyrovnané zápasy, tak dnes to neplatilo. I když to v některých pasážích nebylo ideální, pořád jsme byli o kus lepší (fotbalovější) než soupeř. Ten nám ale nic nedal zadarmo, hrál velmi jednoduše a bojovně, a tak jsme měli problém prosadit se z našich útoků. Problém byl, že jsme neměli úplně jistotu v odvracení vysokých míčů, a tak se hosté do několika šancí dostali, z čehož jednu proměnil výstavní trefou z dvaceti metrů jejich kapitán. Ale tohle se ve fotbale občas stává, a my se pak můžeme jenom držet za hlavu, že nedokážeme dobře zakončit naše akce.

Klukům určitě nemůžu vyčítat nedostatek snahy, ale i přes to chtění nám to zkrátka nešlo a dělali jsme chyby. Doufám, že to, jak na tom zápase klukům záleželo a jak hodně pak byli na konci zklamaní, dokážeme využít. Tedy že dokážeme dávat stejné úsilí do dalších zápasů a tréninků, abychom se po krůčkách stávali lepšími fotbalisty. A při troše štěstí už nekončili další zápasy v slzách.

Pochvalu za nadstandardní individuální výkon zasluhuje Kuzmič, který se dokázal na těžkém terénu pohybovat s velkou elegancí, a to hlavně při práci s míčem. Těší mě i velké zlepšení Fandova výkonu ve druhé půli.

FK Pšovka B - FK Vysoká  3:3 (2:2)

Sestava: Olšiak - Janeček, Vrabec, Veltruský, Bánovčin (C), Šmucr, Moravec, Král, Vašek, Baloušek.

Branky: 2x Vašek, Král.

Odvetný zápas proti Vysoké se mi líbil. Kluci z mého pohledu udělali od první naší konfrontace pokrok v komunikaci a taktice, takže jsme působili jako TÝM, který si dokáže navzájem na hřišti pomoct. Celkem jsme se snažili odskakovat si od soupeřů, rozehrávat a kombinovat, nákopů někam nazdařbůh dopředu ubylo. Samozřejmě nejtěžší to je před brankou, kde je potřeba nadstandardní hráčská kvalita k překonání soupeře. Těší mě, že jsme dokázali předvést několik pěkných akcí a vstřelit z nich i hezké branky. Pochvalu jistě zaslouží naše obrana, která rychle dostupovala soupeře a nedávala jim moc místa na jejich akce. Stejně tak mě potěšila i větší jistota Olsona v brance.

S technikou a kondicí (hlavně s takovou tou schopností dostat se rychle do soubojů) je to složitější a zlepšení v těchto směrech vyžaduje naše dlouhodobé úsilí. Takže pořád musíme pilovat základy - odskočení, kvalitní přihrávka, kvalitní převzetí - protože zatím ani na rozcvičce "proti trávě" není úspech zaručen.

Věřím, že pro všechny účastníky byl dnešní mač i vzhledem k vysokému vytížení přínosem.