42_20230212_204014.jpg

U13: Pátek, Vojkovice

Áčko i béčko mladších žáků si poradilo bez inkasované branky.

FK Pšovka A – TJ Pátek 6:0 (2:0)

Sestava: Januška – Kotík, Janíček, Hrubý, Nedvěd, Plašil (C), Bentsa, Bondarenko, Chupryn, Šín, Stočes, Štětka.

Branky: 3x Plašil, 2x Bondarenko, Chupryn.

FK Pšovka B – SK Vojkovice 7:0 (3:0)

Sestava: Sandu – Sochor, Paděla, Sebella (C), Kettner, Makarenko, Berkela, Roudnický, Jindráček, Bánovčin, Stočes, Ráček.

Branky: 2x Paděla, 2x Makarenko, Sebella, Kettner, Roudnický.

Protože oba zápasy byly (i jak napovídají výsledky) svým průběhem podobné, hodnocení tentokrát společné. V obou zápasech jsme měli jasnou herní převahu (soupeři to hráli tzv. ze zabezpečené obrany a o nějaké odvážnější ofenzivní výpady se moc nepokoušeli, resp. jim nebyly umožněny díky našemu dobrému tlaku na balon). V obou zápasech se nám dařila rozehrávka v našich zadních řadách, trošku větší boj to byl vepředu a ve středu pole, kde se nám ne všechna řešení dařila.

Byl bych rád, kdyby kluci začali vnímat, že existuje něco jako tempo hry, které určuje hráč s míčem tím, jaké zvolí řešení – zrychlím hru průnikovou nahrávkou, vyvezením míče ve sprintu, nebo ji zklidním zaseknutím a nahrávkou do šířky nebo otočením přes obránce? Budu rád, když nad tím kluci budou přemýšlet a nebudou mít na hřišti jenom jednu strategii (viz Ivanova sobotní rugby-taktika: udělat s míčem 20 metrů ve sprintu a pak půl metru před soupeřem zjistit, že mi vlastně chybí nějakej plán, jak na ten sprint navázat, což končilo většinou čistou skládkou ? )

Závěrem gratuluju oboum golmánkům k prvním čistým kontům v sezóně!