56_20230212_211505.jpg

U13: Pečky, Hořín

Z Peček i Hořína vezeme domů 3 body.

AFK Pečky – FK Pšovka A 2:4 (1:1)

Sestava: Sandu – Nedvěd, Paděla, Kořenský, Makarenko, Plašil, Chupryn, Bentsa (C), Šín, Štětka, Hrubý, Pexa, Tvrdík.

Branky: 3x Plašil, Hrubý.

Dnešní vítězství se nerodilo lehce, v první půli naší hře scházela účelnost – hráli jsme hodně s balonem, ale v podstatě bez ohrožení branky soupeře. Naše akce často končily ve středu hřiště kvůli pomalé práci s míčem a snaze hrát příliš individuálně, což vybízelo soupeře k tomu, aby posílal svoje útočníky do rychlostních soubojů s našimi obránci. Tady musím pochválit Šímu, který měl díky dobré poziční hře v těchto soubojích i proti fyzicky vyspělejším protivníkům úspěšnost odhadem 90 %. Stejně tak Méďa odehrál v obraně dobrý zápas, když dokázal díky svojí rychlosti zajišťovat celou obranou trojku.

V druhé půli se náš výkon od začátku zlepšil, snažili jsme se pronikat za obranu soupeře i pomocí dlouhých balónů, které jsme buď doběhli, nebo jsme minimálně dostali soupeře pod tlak a přenesli hru na jeho polovinu. Při bránění jsme byli celkově „nepříjemnější“ a rychleji dostupovali hráče, což vedlo i k většímu počtu zisků na útočné půlce. Pěkný gól jsme dali po Ivanově průnikovce na Lukyho, který ve sprintovém náběhu z křídla dokázal přesně zakončit. Plášovi gratuluji ke vstřelení hattricku, jeho rychlost dnes byla na hřišti znát.

AFK Hořín – FK Pšovka B 2:11 (1:3)

Sestava: Januška – Berkela, Sochor (C), Pexa, Bánovčin, Tvrdík, Hrubý, Štětka, Jindráček, Vlk, Roudnický, Ráček.

Branky: 3x Štětka, 3x Vlk, 2x Jindráček, Hrubý, Pexa, Sochor.

Zápas proti Hořínu nám sedl, do karet nám hrálo i to, že se soupeř snažil napadat. Nicméně klukům a holkám z Hořína scházela rychlost k tomu, aby nás v rozehrávce „chytli“, takže jsme se mnohokrát pěkně prokombinovali z obrané poloviny až k soupeřovu vápnu do zakončení. Highlightem byla akce, kdy asi po 20 vteřinách a 10 nahrávkách od Janysovi rozehrávky nakrátko dával na druhý straně Domča „do prázdný“. Jediné v čem jsme byli naopak tragičtí byla efektivita zakončení, v první půli jsme dokázali vstřelit ubohé tři góly, zkrátka tomu chyběla kvalita. Ve druhé půli soupeři za rozhodnutého stavu ubyla motivace a tak gólů přibývalo jako na běžícím pásu. Velmi dobře zahrál Fanda, který dokázal naše akce zakončovat, ale i připravovat dobrými nahrávkami šance pro ostatní, za což si hned vysloužil nominaci do áčka. Jen tak dál!

Úvodní dva oťukávací zápasy okresu máme za sebou a příští týden vyhlížíme jistě silnějšího soupeře.