51_20230212_205825.jpeg

U13: Planeo Cup I. předkolo – POSTUP

Kategorie U13 se probojovala z první předkola Planeo Cupu do další fáze.

FK Pšovka – FK Litoměřicko 2:1 (2x Plašil)

FK Pšovka – SK Brozany 0:3

FK Pšovka – FK Neratovice-Byškovice 0:2

FK Pšovka – SK Roudnice nad Labem 0:0

Sestava: Januška – Nedvěd, Kettner, Kotík, Bondarenko, Makarenko, Bentsa (C), Hrubý, Vlk, Plašil, Chupryn, Tvrdík.

V první předkole Planeo Cupu v Roudnici jsme vybojovali 3. místo a postup do dalšího předkola, ale v suchém triku to určitě nebylo. Turnaj se hrál (pro nás už odvyklým) systémem 7+1, a protože zápas trval jenom 20 minut, mohlo to dopadnout s trochou štěstí opravdu jakkoli ?

V prvním zápase proti Litoměřicku jsme herně trochu tápali, ale dokázali jsme si díky dobrým průnikovkám vypracovat šance a proměnit je. V dalších dvou mačích nám bohužel utekl začátek, v zápase proti Brozanům jsme darovali soupeři 2 góly zadarmo z naší rozehrávky a proti Nerátkám přišla asi v 2. minutě penalta za nešťastnou hru rukou – každopádně tyto momenty nás srazily a už jsme nedokázali s výsledkem zápasu nic udělat, byť jsme si pár šancí vypracovali. V zápase s Neratovicemi musím pochválit brankářský výkon Janyse, který vytáhl několik těžkých zákroků.

Do posledního zápasu s Roudnicí jsme šli po pauze odpočatí a předvedli nejlepší dnešní výkon. V zápase s ligovým soupeřem jsme začali velmi aktivně, dostávali jsme soupeře pod tlak už na jeho polovině, což resultovalo ve dvě velké šance už v úvodu zápasu. S tím, jak čas ubíhal, jsme nic nevypouštěli a pořád hráli na hranici našich fyzických možností, posilněni nadějí na dobrý výsledek, který by pro nás znamenal postup. I když se soupeř k závěru zápasu dostával do příležitostí, brankou neskončila žádná (ale i kvůli tomu, že to Roudničáci neměli nikdy v šanci jednoduché). Za přístup a obětavost v posledním zápase patří celému týmu velká pochvala, přenesme se to i do dalších zápasů a věřím, že i v druhém předkole (čt 29. 9.) budeme důstojně prezentovat náš klub FK Pšovka.