220_20231015_215658.jpg

U13: Planeo II., Kutná Hora, Kostelec

Další týden - další porce zápasů pro mladší žáky. Tentokrát i s velice zajímavou konfrontací s týmy z nejvyšší žákovské ligy.

Planeo Cup - II. předkolo v Roudnici

Sestava: Baloušek - Pecka, Pexa (C), Dau, Kuzmyk, Sochor, Makarenko, Hrubý, Štětka, Bánovčin, Prejzek, Vašek.

V pěti zápasech se zajímavými soupeři (FTA, Kladno - liga; Roudnice, Varnsdorf - divize; FA Praha - pražská I.A) se nám povedlo jednou zvítězit (s Varnsdorfem 3:1). S Roudnicí a FA Praha se dalo hrát, a kdybychom zahráli na hranici našich možností, zvlášť v obranné fázi, šlo by pomýšlet i na zajímavý výsledek. A s FTA a Kladnem jsme neměli nárok, soupeř byl zkrátka ve všech činnostech o hodně lepší. Kromě fotbalových dovedností byla na straně soupeřů i fyzická vyspělost, protože na této úrovni hrají kluby po ročníkách, tedy komplet r. 2011.

Nicméně naši účast na turnaji nebereme rozhodně jako prohru! Každá takováto konfrontace je velmi cenná a věřím, že nám pomůže, až budeme znova zápolit na té naší krajské úrovni.

FK Pšovka - Sparta Kutná Hora "B" 5:4 (3:3)

Sestava: Baloušek - Pecka, Pexa (C), Dau, Kuzmyk, Sochor, Makarenko, Hrubý, Štětka, Bánovčin, Moudřík, Vašek.

Branky: Hrubý, Makarenko, Pexa, Pecka, Sochor.

V divácky atraktivním utkání prvního a druhého týmu tabulky jsme podali velmi dobrý výkon, byť výsledkově to přesvědčivé úplně nebylo. Byli jsme hodně na míči, ale soupeři se dařilo v podstatě z každé akce (nebo standardky) skórovat - i s přispěním naší příliš vysoko postavené obrany. Prostě na to, jak se nám doposud směrem dozadu dařilo, tak dnes těch "blbejch gólů" bylo opravdu moc. Náš střelecký zmar korunovala zakopnutá penalta, stejně jako množství přímáků, které končily až ve velké dospělácké brance. Naštěstí se nám podařilo prolomit střeleckou smůlu a Berin a Sochy otočili střelami z dálky skóre na naši stranu.

Tým zaslouží pochvalu za aktivitu v nabíhání i napadání a velké zlepšení v komunikaci oproti Planeu. Velmi dobrý výkon podal (mimo jiné) Tony, který dokázal svým pohybem z pozice obránce dobře podporovat útok.

FK Pšovka "B" - SK Labský Kostelec 3:3 (1:2)

Sestava: Olšiak - Paděla, Vrabec (C), Šmucr, Makarenko, Bánovčin, Veltruský, Král, Prejzek, Rodr, Tichota, Kaftan.

Branky: 2x Makarenko, Prejzek.

Trošku podobné hodnocení jako u sobotního zápasu áčka, soupeři se podařilo vstřelit 3 branky, byť úplně nějakou snahou hrát fotbal neoplýval. My jsme sice hráli s míčem, ale překonání fyzicky vyspělé a prakticky nevylézající obrany soupeře se ukázalo jako tvrdý oříšek. Pokračujeme dál v usilovném tréninku, abychom měli takovou jistotu ve hře s míčem, že si dokážeme poradit se statickým, byť větším, soupeřem.

Potěšující byl výkon Tima a Banyho, zvlášť prvně jmenovaný byl dnes opravdu rozdílovým hráčem - a to zejména díky snaze hrát po celém hřišti, do útoku i do obrany. Což je něco, z čeho si může vzít spousta dalších příklad :)