209_20230924_181525.jpg

U13: Planeo, Kosmo, Tišice

Mladší žáci i nadále překvapují svými výsledky - kromě šesté výhry v A třídě i postupem v Planeo Cupu.

Planeo Cup - 1. předkolo Litoměřice

Sestava: Baloušek - Pexa (C), Pecka, Dau, Kuzmyk, Sochor, Hrubý, Štětka, Makarenko, Bánovčin, Prejzek.

Branky: 3x Makarenko, Hrubý, Štětka.

FK Pšovka - FK Litoměřicko 1:1

FK Pšovka - Jiskra Velké Březno 2:0

FK Pšovka - SK Roudnice 1:3

FK Pšovka - FK Arsenal Česká Lípa 1:0

FK Pšovka - FK Ústí nad Labem 0:2

-> 3. místo, postup do 2. předkola (čtvrtek 12. 10. 2023 od 13:00)

Pěkný turnaj, který nám dal příležitost poměřit síly s nám neznámými týmy. Proti Litoměřicku a Březnu jsme byli lepším týmem na hřišti a dařilo se nám předvádět hezké kombinační akce. S divizními Roudnicí a Lípou jsme drželi krok, byť jsme hráli více na brejky, a s Ústím jsme se podívali, jak vypadá fotbal v nejvyšší žákovské lize (prohra o dva byla ještě dost milosrdná).

Do dalšího předkola si přejeme, abychom se nezalekli kvalitních soupeřů, jako je Ústí, a hráli odvážněji s míčem i za cenu případných výsledkových neúspěchů. Přeci jen příležitost zahrát si s týmy ze soutěží o 2-3 levely výše nemáme každý den.

SK Kosmonosy "B" - FK Pšovka 0:1 (0:1)

Sestava: Baloušek - Pexa (C), Pecka, Moudřík, Kuzmyk, Sochor, Hrubý, Štětka, Makarenko, Bánovčin, Prejzek, Vašek.

Branka: Hrubý.

Těžký zápas dvou dosud neporažených týmů. První půle byla vcelku vyrovnaná, nám se často dařilo přecházet do útoku pomocí dlouhého míče do situace 3 na 3, která byla na půlce při každé naší rozehrávce. V této situaci se prosazoval hlavně Luky, který navázal na výkony z předchozích utkání a navíc přidal v situacích 1 na 1 několikrát krásně provedenou a účelnou Ronaldovku. Kaňkou na těchto akcích byla finální přihrávka, resp. její absence ve správnou chvíli. Dařilo se nám dostupovat hráče a získavat balóny na útočné půlce - v tomto směru mě pozitivně překvapil Tonda Prejzek na pozici obránce. Celkově musím pochválit kluky za hru na útočné polovině, co se týče individuální odvahy a využítí naučených fines při práci s míčem - Sochyho a Kuzmičovi klamačky tělem, Banyho stahovačky za patou,...

Naopak moc se nám nedařilo hrát s míčem na vlastní polovině, resp. ve druhé půli nám (asi tíhou hubeného vedení) chyběla odvaha sbíhat si a rozhrávat nakrátko. Výsledkem bylo, že jsme nedokázali delší čas podržet míč a dostávali se pod tlak. Od inkasovaných branek nás několikrát zachránil Balu a celková obětavost při bránění, která se našim klukům nedá upřít.

Máme radost z naší dosavadní bilance a doufáme, že se v následujících zápasech dokážeme zlepšit i v trpělivé a kombinační výstavbě útoku.

TJ Sokol Tišice - FK Pšovka "B" 1:3 (0:2)

Sestava: Olšiak - Vrabec, Dau (C), Janeček, Šmucr, Bánovčin, Moravec, Král, Prejzek, Veltruský, Kaftan, Postl.

Branky: Veltruský, Bánovčin, Dau.

Určitě přínosný zápas pro naše béčko. Trochu jsme ztráceli fyzicky a soubojově, hlavně u našich útočných hráčů, a naše fotbalová kvalita zatím nebyla dostatečná na to, abychom si vypracovali větší množství šancí (což platilo i pro soupeře, a tak se hrálo spíš uprostřed hřiště).

Výkonem mě potěšil Sam, který byl aktivní, získával v obraně mnoho míčů a proti předchozím zápasům lépe zvládal konstruktivní rozehrávku. Jen tak dál! Svoji roli tahounů zvládli i kluci nastupující za áčko (Tony, Bany, Tonda), doufám, že ostatní jejich hru vnímají a snaží se inspirovat.

Nadále pracujeme, abychom naše technické i taktické dovednosti dostali na obstojnou úroveň.