33_20230212_185013.jpeg

U13: PU SK Střešovice

Mladší žáci si zahráli na UMT Střešovice první zápas v systému 10+1.

SK Střešovice – FK Pšovka 5:2 (1:1)

Sestava: Januška – Pexa, Bentsa, Vlastník (C), Sochor, Kořenský, Kettner, Bondarenko, Štětka, Sebella, Plašil, Nedvěd, Paděla, Jindráček.

Branky: Plašil, Bondarenko (pen.)

Na UMT ve Střešovicích jsme si poprvé vyzkoušeli hru ve formátu 10+1. Objektivně to byla pro kluky těžká výzva vzhledem ke kvalitě soupeře (žákovská liga (minimálně část kádru), komplet r. 2010) a faktu, že od listopadu se v tréninku do velké hry prakticky nedostáváme – nicméně dojem nebyl nikterak zlý, což je hlavně dílem nasazení kluků v obranné fázi. I když jsme byli více pod tlakem, nepouštěli jsme Střešovice do nějakého velkého množství šancí a střel. Problém byla rozehrávka od branky, kde jsme se museli snažit prakticky jenom po zemi, protože Janysovy výkopy z ruky končily na rohu vlastního vápna a úspěchem bylo, když si při tom nevyhodil koleno z jamky ?

Bohužel s postupem času nám i vzhledem k lazaretu na střídačce ubývaly síly, a když se objevil nějaký náš útočný záblesk, nedokázali už jsme po ztrátě najít dostatek energie na přepnutí a návrat v dostatečném počtu. Vyspělý výkon po kondiční a taktické stránce podal Ondra, kterému děkuji za výpomoc, dále Stas byl výrazný, hlavně při rychlé technické práci s míčem. Prostě fyzická vyspělost vytváří s přechodem na velké hřiště rozdíly mezi hráči. Dále mám pochvalu pro Pexiče za to, jak roztahoval hru a velmi často se tak dostával k míči – to je určitě cesta, jak se zlepšovat.

P.S.: Děkujeme sponzorovi Net Mělník s.r.o. za krásné nové dresy!