235_20231209_145553.jpg

U13: PU Tišice, Brandýs

V prosinci odehráli mladší žáci dva přípravné zápasy - béčko v hale v Tišicích a áčko v Brandýse na UMT.

TJ Sokol Tišice - FK Pšovka

Sestava: Pecka - Král, Janeček, Vrabec, Vašek, Štětka, Rodr, Šmucr, Postl.

Hráno 4+1 v hale. Zápasu jsem nebyl přítomen, ale dle trenéra Standy jsme v bojovném utkání byli o kousek kvalitnější než soupeř. Střelecky se nejlépe prosadil Fanda.

FK Brandýs-Boleslav - FK Pšovka

Sestava: Baloušek - Pexa, Dau, Janeček, Šmucr, Kuzmyk, Makarenko, Hrubý, Štětka, Sochor (C), Bánovčin.

Hráno 3x25 min, 8+1 na UMT. Od zápasu s kvalitním celkem Krajského přeboru jsme si slibovali těžkou konfrontaci, bohužel vlivem špatného počasí (na hřišti byla ledová břečka) zápas prověřil spíše naše morálně-volní, než fotbalové kvality. Individuální hra s míčem byla velmi obtížná, a tak byl úspešný ten, kdo měl rychlou myšlenku, prudkou nahrávku a dobrý pohyb.

Celkově jsme nevypadali špatně směrem do útoku, kde jsme se dokázali často dostávat do šance - zejména Luky a Sochy měli hodně zakončení, byť efektivita nebyla úplně slavná. Ve středu hřiště se dařilo nejlépe dařilo Timovi a Tonymu, který měl ve druhé třetině luxusní průnikovky. Velmi mile mě překvapil sebejistý výkon Ondry s množství získaných míčů a klidných rozehrávek.

To byla útočná fáze, v té obranné to bohužel tak slavné nebylo - v podstatě s přibývajícím časem to bylo horší a horší, protože pohyb uvadal a chyběly návraty ve větším počtu hráčů. A bránit půlku hřiště ve 3 lidech se ukázalo  jako fotbalová sebevražda. Pochvalu zaslouší i Šimon, který v závěru zaskočil zmrzlého Vojtu v brance, a týmu pomohl.

V dalších přátelácích v novém roce musíme zapracovat na spolupráci v útočné i obrané fázi. Dnes se to dařilo spíše výjimečně - vybavuju si Fandovo doplnění útoku (tzv. tandem) z pozice levého beka, Tonyho a Timovo zdvojení soupeře a zisk míče. Budeme cílit na to, ať je těch momentů v naší hře co nejvíce.