152_20230422_155848.jpg

U13: Sadská, Obříství, Kralupy

Proti silnému soupeři ze Sadské jsme předvedli dobrý výkon a týmového ducha.

FK Pšovka - AFK Sadská 3:3 (1:1)

Sestava: Baloušek - Bentsa, Kořenský, Dau, Tvrdík (C), Makarenko, Janíček, Hrubý, Plašil, Jindráček, Pexa.

Branky: 2x Plašil, Hrubý.

Jeden z našich nejlepších výkonů v sezóně, hlavně jsme konečně působili jako TÝM, kterej ví chce a je ochotnej pro to na hřišti makat od 1. do 70. minuty. Hrozně se mi líbilo vtažení kluků na zápasu, snaha vyhrát každý souboj, pozitivní komunikace a následně společné oslavy gólů jako odměna. A pozápasová děkovačka u fanoušků. Myslím, že pro tyhle chvíle ten fotbal hrajeme :))

Hrálo se ve slušném tempu, ale kluci dnes ukázali, že i pod tlakem dokážou hrát fotbal a poradit si kombinací nebo kličkou - zdravá sebedůvera nám dnes nechyběla. Hráči zápasu dnes Tvrďas, Tony a Šimon + všichni ostatní v těsném závěsu.

K vítězství nám chybělo vyřešit některou z našich příležitostí rychleji do střelby, spousta pokusů bylo zblokovaných, protože nám trvalo o kousek déle se ke střele srovnat. A u třetí inkasované branky jsme se ve čtyřech lidech vyhrnuli za dlouhým výkopem a nikdo nepočítal s tím, že by mohlo nastat něco jako održený míč. Zápas máme natočený na zapůjčené inteligentní VEO kameře a určitě si ze záznamu odneseme spoustu poznatků.

Doufám, že stejným nasazením do toho vlítnem i za týden a vyloupíme Kutnou!

TJ Sokol Obříství - FK Pšovka B 3:1
(1:0)

Sestava: Baloušek - Kořenský, Pexa, Sebella, Sochor, Jindráček, Roudnický, Štětka, Janíček, Bánovčin, Januška, Keller.

Branka: Jindráček.

Typický zápas v Obříství, nevím, jestli jsem tu někdy v životě vyhrál... Domácí hráli jednoduchou hru založenou na nakopáváných míčích a minimu ztrát na vlastní polovině, což jim dnes k vítězství stačilo (ale myslím, že je to časem doběhne). Předčili nás ale v reakcích na odražené míče a vůli podstoupit osobní souboj, typicky při rohu.

My jsme jakžtakž hráli, ale objektivně nám chyběla kvalita k překonání obranné řady soupeře (1 na 1 měli obránci navrch, a v kombinaci bychom museli být lepší v přesnosti a načasování nahrávek + samozřejmě první dotyk, to vše oběma nohama). Při kombinaci se musí sejít spoustu věcí za sebou, a jak je tam jedna chyba, akce bohužel končí...v tomhle je ta hra těžší, než to vzít a prásknout dopředu. Ale aspoň je náš styl hry takový, že když v něm budeme důsledně pokračovat a hlavně budeme makat na zlepšení našich technických dovedností v tréninku, máme šanci, že takovéto týmy dokážeme pravidělně porážet. Teď je to zase na nás a našem zodpovědném přístupu ke každému tréninku.

FK Pšovka B - FK Kralupy 5:3
(4:1)

Sestava: Januška - Pexa, Sebella, Jindráček (C), Kořenský, Štětka, Bánovčin, Bondarenko, Makarenko, Vlk, Tvrdík, Šín.

Branky: 3x Bondarenko, Makarenko, Jindráček.

Ze zápasu mám rozporuplné pocity. Z jasného zápasu v první půli, kdy se soupeř téměř k ničemu nedostal, jsme udělali naší pasivitou a nesoustředěností drama až do konce. Můj dojem je, že asi milion našich útočných situací v přečíslení skončilo zachycenou nahrávkou, protože jsme absolutně nekoukali kolem sebe a pokud jsme se snažili nahrávat, tak až ve chvíli, kdy byl soupeř přímo u nás. A když už se to stalo, tak jsme byli málo hladoví získat míč zpět. Prostě teď nám to i vzhledem k poměrně silné sestavě (narozdíl od Obříství) stačilo, ale oproti sobotnímu zápasu to bylo ve všech směrech poloviční, s čímž nemůžeme být spokojeni.