213_20231003_115036.jpg

U13: SKP, Libiš

Nepřesvědčivý výkon áčka proti SKP, béčko na Libiš nestačilo.

FK Pšovka - SKP Mladá Boleslav 4:1 (3:1)

Sestava: Baloušek - Pecka, Pexa, Moudřík, Kuzmyk, Sochor, Štětka, Bánovčin, Makarenko, Dau, Rodr, Vrabec.

Branky: Kuzmyk, Štětka, Makarenko, Bánovčin.

No, skoro by stačilo zkopírovat článek z naší poslední konfrontace před půl rokem (viz archiv článků), byť tenkrát šlo o ročníky 2010/11. Soupeř neměl v podstatě jinou myšlenku, než urputně bránit a z jedničky míč kopnout co nejdál od vlastní branky. My jsme ale celou první půlku hráli naprosto bezkrevně - narozdíl od minulých zápasů chyběla intenzita, připravenost a celková chuť něco předvést.

Do druhé půle jsme vstoupili s větším zaujetím a zlepšili se v okamžitém tlaku na soupeře po zkrátě míče. Nicméně se zataženou obranou jsme si často nedokázali poradit, i když je nutné uznat, že taková hra "do plných" je mnohem těžší.

Tým zaslouží pochvalu za snahu o kombinační hru s minimem nakopávaných balónů "na náhodu".

FK Pšovka "B" - TJ Sokol Libiš 0:9 (0:5)

Sestava: Olšiak - Janíček, Šmucr, Janeček, Pexa, Bánovčin (C), Král, Vašek, Štětka, Kaftan, Veltruský, Tichota.

Branka: Veltruský (vl.)

Musíme sportovně uznat, že Libiš byla ve všech činnostech lepším týmem. Jsme rád, že zvlášť kluci, kteří nastupují za béčko, viděli, jak vypadá intenzita hry u nějakého slušnějšího okresního týmu... ale zatím se část z nich na ni nedokázala adaptovat. Konkrétně musíme udělat skok z přípravky do žáků ve věcech jako připravenost na hru, odolnost a nebojácnost v soubojích, dohrávání situací, komunikace... prostě vyspět.

Z kluků z béčka tohle nejlépe zvládl Tom Veltruský, který dokázal na pozici obránce svojí přípraveností a ochotou podstoupit souboje velmi ztížit život útočníkům soupeře. Částečně to zvádli i Šimon, Ondra a Cucurella, ale pořád máme na čem pracovat.