268_20240428_162905.jpg

U13: SKP MB, Nelahozeves

Po měsíci se mladší žáci dočkali vítězství!

SKP Mladá Boleslav - FK Pšovka 1:10 (1:6)

Sestava: Baloušek - Pecka, Pexa (C), Šmucr, Dau, Kuzmyk, Hřebec, Vašek, Bánovčin, Makarenko, Král, Prejzek, Štětka.

Branky: 2x Pecka, 2x Kuzmyk, 2x Bánovčin, Hřebec, Dau, Pexa, Štětka.

Po měsíci jsme se dočkali vítězné radosti i množství vstřelených branek. Jsem rád, že se klukům podařilo předvést sebevědomý výkon, ve kterém neponechali nic náhodě (několik opravdu utrápených zápasů proti SKP jsem v posledních dvou letech zažil).

Kluci zaslouží pochvalu za častou pozitivní komunikaci a aktivitu i za rozhodnutého stavu. Pořád pracujeme na tom, abychom uměli jednoduché situace v rozehrávce vyřešit jednoduše a s jistotou, a s držením šířky hřiště proti zataženému soupeři. Líbila se mi vysoká aktivita v nábězích a napadání u Domči Vaška, doufám, že k ní příště přibyde i více klidu v zakončení. Za zmínku určitě stojí i Berinova výstavní střela "pod klacek" ze střední vzdálenosti :)

FK Pšovka "B" - TJ Dynamo Nelahozeves 1:7 (1:6)

Sestava: Pecka - Paděla, Janeček, Vrabec, Šmucr, Dau, Bánovčin, Král, Hřebec, Vašek, Prejzek, Olšiak.

Branka: Hřebec.

V první řadě musím ocenit tým soupeře, který byl na poměry okresního přeboru opravdu nadstandardní po fyzické i fotbalové stránce a dle mého by zvládnul hrát o soutěž či dvě výše. I přesto, že jsme nastoupili v posílené sestavě, jsme tahali za kratší konec, nicméně jsme se dokázali do hry i na balon, a zápas tak hodnotím jako velmi přínosný.

Nešťastný byl z naší strany úvod utkání, kdy měl soupeř vstřelení branky příliš jednoduché po našich ztrátách. Následně se hra začala více vyrovnávat, ale úplně jsme nedokázali naše akce dotahovat až do zakončení.

V odvetě budeme určitě chtít zlepšit dostupování útočníků soupeře při přebírání balonu a dělat kousek lepší rozhodnutí v rozehrávkách. Nicméně kluci zaslouží pochvalu, že se snažili po celou dobu "hrát fotbal", nákopy by proti urostlého soupeře moc neplatily.