43_20230212_204321.jpeg

U13: SKP Mladá Boleslav, Nelahozeves/Dolany

V zápasech U13 během víkendu se diváci nenudili - padlo celkem 30 branek!

SKP Mladá Boleslav – FK Pšovka A 1:12 (1:4)

Sestava: Januška – Kettner, Kořenský, Kotík, Plašil (C), Bentsa, Bondarenko, Vlk, Chupryn, Hrubý, Tvrdík, Šín.

Branky: 3x Plašil, 3x Bondarenko, 2x Chupryn, 2x Tvrdík, Šín, Bentsa.

Dnešní utkání nebylo svým průběhem narozdíl od těch předchozích nijak dramatické, nad soupeřem jsme měli jasně navrch ve všech činnostech. Mohli jsme tak celkem v klidu navázat na celotýdenní snažení o nácvik konstruktivní rozehrávky od branky, což se nám pod mírným tlakem soupeře dařilo. Nebáli jsme se také zapojit více Janyse, což nám určitě pomohlo. V dalších zápasech budeme chtít pokračovat ve stejném duchu a rozehrávku ještě zrychlit, abychom byli připraveni i na silnější soupeře.

Co se týče řešení situací před brankou soupeře, tak se mi líbily momenty, kdy jsme dávali nahrávku do vápna adresně po zemi, a ne polovysokou střílenou, která neměla v přehuštěném prostoru příliš šancí na úspech. Dalším úspěchem je, že Luky odehrál celý zápas bez faulu, možná první v životě ?

Každopádně pochvala celému týmu za předvedený výkon (který si vysloužit pochvalu i od rozhodčího) a za snahu přenést věci učené na tréninku do zápasu.

STM Nelahozeves/Dolany – FK Pšovka B 12:5

Sestava: Sandu – Sebella (C), Paděla, Pexa, Makarenko, Bánovčin, Sochor, Štětka, Berkela, Jindráček, Šín, Vlk, Roudnický.

Branky: 2x Štětka, Berkela, Šín, Makarenko.

Z pohledu nezaujatého fanouška to musel být (na poměry okresního přeboru mladších žáků) pěkný zápas se spoustou šancí, tzv. nahoru-dolů (a tím nemyslím sklon hřiště :D). Z pohledu trenéra už to bylo horší, zvlášť co se týče naší defenzivní činnosti. V rozehrávce nám chyběla kvalita pod tlakem a přibližně polovina gólů soupeře vznikla po našich ztrátách (a nebylo to zdaleka jenom o technice, spíše o špatně zvoleném řešení). Nicméně z vytyčené cesty neustupujeme a budeme chtít, aby kluci drželi styl hry i v těžkých zápasech, protože jen tak se můžeme zlepšit…byť nakopávání na soupeřovu polovinu a hra v obranném bloku by nám dnes jistě přinesla lepší výsledek.

Druhým zásadním aspektem byl rozdíl v rychlostní a obratnostní vybavenosti našich (zejména) obránců a útočníků soupeře. Dá se tomu ale čelit například dobrou spolupráci, bližším postavením a předvídáním (čtením) hry. Bohužel ke konci druhé půle jsme si trochu zkazili dojem z jinak herně slušného poločasu, byli jsme hrozně roztažení a nekompaktní, a tak domácí procházeli naší obranou jako nůž máslem a dali nám během 3 minut 3 góly.

Výrazný individuální výkon dnes předvedli Fanda, Ota, Andy a Kolja (v první půli)… a přemýšlím, jestli je náhoda, že se jedná o kluky s dobrou fyzickou (běžeckou) vybaveností.