164_20230509_220406.jpg

U13: SKP, Nelahozeves, Sporting MB

Žáci pokračují v náročném programu, o prodlouženém víkendu je čekaly 3 utkání se střídavými úspěchy.

FK Pšovka A - SKP Mladá Boleslav 4:2 (3:0)

Sestava: Januška - Kettner, Bentsa, Hrubý, Kořenský, Tvrdík (C), Janíček, Bondarenko, Plašil, Jindráček, Vlk, Sebella.

Branky: 3x Bondarenko, Plašil.

Toto byl bohužel zápas na vypíchnutí obou očí. Proti týmu ze spodku tabulky jsme se trápili a nedokázali si poradit se soupeřovou taktikou "dlouhý nakopávaný balóny a důraz v osobních soubojích". Největší problém nám dělala obranná fáze, kterou jsme při tom v předchozích utkáních zvládali velmi dobře - konkrétně včasné dostupování hráčů, komunikace, zajišťování se, reakce na odražené míče. Výsledkem naší pasivity bylo i množství faulů z naší strany.

Hráčem zápasu jednoznačně Stas, který se podílel na všech našich gólech.

Doufáme, že v pondělí proti prvnímu Sportingu ukážeme lepší týmový výkon.

FK Pšovka B - STM Nelahozeves/Dolany 5:3 (5:3)

Sestava: Baloušek - Pexa (C), Bentsa, Berkela, Štětka, Bondarenko, Bánovčin, Roudnický, Šín, Jindráček, Sebella.

Branky: 4x Bondarenko, Šín.

V přímém souboji o druhé místo v tabulce jsme zvítězili a vrátili soupeři vysokou porážku z podzimu. Velký podíl na tom měla výpomoc Stase a Ivana, kteří dnes byli na hřišti velmi znát a snad ostatní svým výkonem inspirovali. Dále se mi líbila klidná hra Oty, Koljův pokrok v bránění a Banyho zvýšená aktivita a častější nabíhání.

Pořád musíme tvrdě pracovat na zlepšování našich individuální dovedností i týmové spolupráce, někdy si situaci velmi komplikujeme tím, že nevidíme jasnou a jednoduchou nahrávku, což by měl být v tomto věku naprostý standard.

Sporting Mladá Boleslav - FK Pšovka A 5:2 (2:1)

Sestava: Januška - Kořenský, Kettner, Bentsa, Tvrdík (C), Bondarenko, Janíček, Hrubý, Plašil, Šín, Štětka + morální podpora Sochy

Branky: 2x Bondarenko

Jsem rád, že v dalším zápase proti vedoucímu celku tabulky jsme se vyhecovali k týmovému výkonu a Sporting velmi potrápili. Fyzicky vyspělý soupeř hrál to, co jsme od něj čekali - vynikající stoper, vynikající útočník, jednoduchá hra s dlouhými míči, vynikající soubojové chování všech hráčů (odhad na míč, hlavičky).

My jsme se ale bojovali a dokázali hrát celkem vyrovnanou partii, která se rozhodla až v 58. minutě, kdy "Hju" ukázal svoji kvalitu a během pár vteřin dvakrát vsítil a změnil skóre ze 2:2 na 4:2. Následně jsme měli šanci ještě se vrátit do hry o body penaltou, ale Plášovu nepříliš razantní střelu placírkou bohužel gólman vystihl. V samém závěru se soupeř trefil ještě jednou a tak končíme s jasným třígólovým rozdílem, po kterém nám zbyly doslova oči pro pláč.

Nicméně kluci se dnes nemají za co stydět, doufáme, že tento odmakaný zápas nám pomůže v tom, abychom příště některé vypjaté herní situace vyřešili lépe. A taky doufám, že stejnou úroveň nasazení a chuti vyhrát uvidíme v dalších zápasech. Prostě chceme hrát na 100 % našich možností a nepřizpůsobovat se soupeři (jako proti SKP).

Individuálně vyčnívali dnes (opět) Stas (zvlášť v první půli, pak už byl patrný úbytek sil) a Šíma, který ukázal, že s dobrou poziční hrou a čtením hry dokáže vymazat ze hry i mnohem vyspělejší soupeře.