113_20230219_192420.jpg

U13: Sokol Libiš

V předposledním zápase mělnické zimní ligy zvítězili mladší žáci nad soupeřem z Libiše o šest branek. V příštím zápase tak budou hrát o konečné druhé místo z šesti účastníků.

FK Pšovka - TJ Sokol Libiš 6:0 (2:0)

Sestava: Januška - Bensta (C), Hrubý, Pexa, Kořenský, Janíček, Berkela, Kettner, Makarenko, Nedvěd, Vlk.

Branky: 3x Makarenko, Kořenský, Vlk, Nedvěd.

Po slabší úvodní desetiminutovce, kdy jsme se hlavně kvůli špatné komunikaci placáli před vlastní bránou, se náš týmový výkon zlepšil. Několikrát se nám povedlo zakončit rychlý útok střelou po otočení hry přes hroťáka na volné křídlo, to mělo hlavu a patu, pochvala! Další situace v přechodu do útoku jsme řešili několikrát zbytečně ukvapeně (z 1 dotyku), přitom k tomu nebyl důvod. První myšlenka "hrát nahoru" je určitě super, ale musíme být schopni si i šlápnout na míč a dostat se vyjetím či kombinací z tlaku soupeře, uklidnit se.

Ve druhé půli už bylo okének v obraně soupeře více, za jasného stavu jsme hráli s chutí a vytvářeli si další příležitosti, ne ve všech jsme ale zachovali chladnou hlavu... viz dvojšance Ivana a Médi, kterou musel Šíma správně zhodnotit slovy: Vy jste dřeváci, to snad neni možný!  :D

Líbilo se mi dnes mnoho individuálních výkonů - hráči zápasu Tim (vynikající zakončení, zlepšení v pohybu po hřišti) a Šíma (aktivita a mozek v rozehrávce, dobré obranné souboje). Dále pochvala pro Janyse a Ivana za výraznou komunikaci a celkovou organizaci týmu od zadních řad. Pochvalu mám i pro Kolju, který si v posledních zápasech více věří!