V letním počasí jsme získali jeden bod.

FK Pšovka - FC Sporting Mladá Boleslav 2:2 (1:2)

Sestava: Baloušek - Pexa (C), Pecka, Moudřík, Dau, Bánovčin, Kuzmyk, Štětka, Makarenko, Král, Tichota.

Branky: Makarenko, Dau.

V nepříjemném vedru jsme nastoupili proti soupeři, který udělal od podzimu výrazný pokrok a prezentoval se důraznou hrou s fyzicky nadstandarním hrotovým útočníkem, který nám dělal v soubojích velké problémy. Stejně jako minule jsme měli velmi dobrý vstup do zápasu s velkým množstvím šancí a střel, ale opět jsme nedokázali proměnit a tak šel soupeř po brejcích do vedení 0:2.

I když jsme si věřili na to, že díky herní převaze zápas otočíme, ke konci jsme se dostávali do křeče a vyložené šance ubývaly, a tak z toho bylo pouze srovnání skóre, nicméně i soupeř měl šance, zvlášť po našich ztrátách na vlastní polovině.

Kluci zaslouží pochvalu za bojovnost a lepší rozehrávku než v posledním zápase, kde se Banymu a Tonymu povedlo třeba i překřížení střeďáků, které jsme trénovali. Pořád musíme intenzivně pracovat na našem herním rozhodování, protože každá ztráta míče je pro nás velmi náročná, umocněno tím, že v zápasech nemíváme fyzickou převahu.

Líbil se mi výkon Berina, který byl nekompromisní v obranných soubojích a i rychlostně to slušně zvládal.

FK Pšovka "B" - AFK Veltrusy 0:7 (0:3)

Sestava: Olšiak - Janeček, Vrabec, Berkela, Šmucr, Rodr, Prejzek, Král (C), Vašek, Moravec, Bánovčin, Pexa.

Branky: nikdo :(

V tomto zápase byl soupeř, jeden z favoritů finálové skupiny OP, objektivně lepší než my, několik hráčů soupeře předčilo všechny naše v rychlosti i technice. Jsem spokojen s naším výkonem v první půli a s koncem druhé půle, kdy jsme hráli tak nějak na úrovni našich možností. Naštval mě začátek druhé půle, kdy jsme po několik chybách začali hrát zbaběle, schovávali se a byli nedůslení při bránění.

Výkonem mě potešil Domča Vašek, který v první půli skvěle pracoval pro tým a měl spoustu náběhu i získané míče v presinku.

Jinak doufám, že kluci využijí hezkého počasí a vylezou ven s míčem, protože to potřebujeme jako sůl, technické nedostatky nám zatím brání v tom, aby naše snaha o kombinační hru byla úspěšná. Nevynucených chyb a ztrát je příliš a je v moci každého, aby svoje míčové dovednosti piloval - třeba i s dopomocí videí.