200_20230910_182613.jpg

U13: Sporting MB, Vysoká

Áčko zůstává i po čtvrtém zápase krajské I. A třídy stoprocentní, béčko vstoupilo do sezóny remízou.

FC Sporting Mladá Boleslav - FK Pšovka "A" 2:7 (0:3)

Sestava: Baloušek, Olšiak - Pecka, Pexa (C), Moudřík, Dau, Sochor, Hrubý, Štětka, Makarenko, Kuzmyk, Bánovčin, Vašek.

Branky: 2x Hrubý, 2x Kuzmyk, Dau, Makarenko, Vašek.

Z tohoto zápasu mám smíšené pocity. Sešli jsme se ve velmi silné sestavě a po technické i kondiční stránce jsme byli lepší než soupeř, ale... Moje očekávání od tohoto týmu jsou mnohem větší, než to, co jsme dnes předvedli - a to zejména po stránce spolupráce, soustředění a ochoty pracovat pro tým. Začalo to už na úvodním nohejbálku před zápasem, kde se sešlo 12 podle mě slušně vybavených fotbalistů, ale zahrát si (až do mého zásahu) nedokázali, zato hádek a srandiček bylo dost.

No a podobně to vypadalo na hřišti. Ač mělo hřiště rozměr mezinárodního letiště, nechtěli jsme běhat, mluvit, kombinovat a držet balon, nejradši bychom to prostě mázli dopředu na (stojícího) Lukáše nebo Fandu a poraďte si kluci. Prostě styl hry, který nebude fungovat, až na nás nastoupí jakýkoli silnější mančaft. Vrcholem netýmovosti byly Lukášovy vyčítky vůči spoluhráčům a následná patička před prázdnou bránou (a hned za chvíli bylo z vedení 3:0 jenom 3:2).

Pozitivem bylo několik pěkných (i gólových akcí) a to, že jsme dokázali zabrat ve chvíli, kdy nám teklo do bot. Pochvalu za individuální výkon zaslouží Sochy (nabídka pro balon a průnikovky), Fanda (aktivita bez míče, náběhy) , Kuzmič (doplňování útoků ve druhé půli) a Tim (jako jeden z mála aktivní v první půli, snaha o kombinaci).

Doufám, že k dalším (a jistě těžším) zápasům přistoupíme lépe a dočkáme se lepšího týmového výkonu.

FK Vysoká - FK Pšovka "B" 5:5 (4:2)

Sestava: Pecka - Janeček, Vrabec, Pexa, Šmucr (C), Rodr, Král, Prejzek, Vašek, Moravec, Postl.

Branky: 3x Prejzek, Rodr, Šmucr.

No, kluci, máme na čem pracovat. Týmu, ve kterém se sešlo hodně nováčků, se nedá upřít snaha (zejména ve druhé půli), ale nedokonalostí a špatně vyřešených situací bylo příliš a tak ztrácíme body se soupeřem, který (kulantně řečeno) pohyblivostí a ochotou běhat neoplýval. Dnes by nám úplně stačilo, kdybychom byli schopní si nabíhat do volna a dávat si jednoduché nahrávky do nohy, ale volili jsme složitější míče, což mělo za následek množství ztrát.

Doufám, že kluci budou do každého zápasu a tréninku dávat maximum, aby se zlepšovali a měli šanci se dostat do áčka. Sam a Šimon mají výhodu ve svých rychlostních předpokladech, teď je potřeba se opravdu intenzivně věnovat míčové technice - schopnost (a odvaha) rozehrávat, a to oběma nohama. Tvořiví hráči jako Ondra, Tonda nebo Cucurella (Honza Král) zase musí hrát tak, aby udrželi balon pro svůj tým, protože s každým soubojem, ztrátou a návratem přicházejí o spoustu sil.

Pochvalu za výkon zaslouží Rodri, Pexič a Domča (a díky Berinovi, že v krizi natáhnul rukavice).

Těším se na to, jaké kluci udělají v průběhu sezónu pokroky, jednu výhodu máme - prostor ke zlepšení je opravdu velký :)