173_20230520_164533.jpg

U13: STM Mělník, Postřižín

Městské derby jednoznačnou záležitostí s výsledkem 13:0. Pšovka, to je válec!

FK Pšovka A - STM Mělník 13:0 (7:0)

Sestava: Januška - Kořenský, Kettner, Bentsa (C), Tvrdík, Sochor, Šín, Bondarenko, Plašil, Stočes, Nedvěd, Hrubý, Janíček.

Branky: 5x Bondarenko, 3x Stočes, 3x Plašil, Hrubý, Bentsa.

Dnes jsme se sešli asi v nejsilnější sestavě za poslední půlrok, hurá! Snad nám to vydrží i do dalších zápasů, které budou výrazně těžší než ten dnešní (už nám v kraji zbývají jenom tři). Co se týče samotného zápasu, tak se hrálo v podstatě na jednu branku, soupeř se o nějakou vlastní hru s míčem v podstatě ani nesnažil. My jsme tak celý zápas tvořili a zkoušeli soupeře překonat, a to se střídavými úspěchy.

Vzhledem k průběhu zápasu je 13 vstřelených branek málo, nižší tempo zápasu naplno ukázalo, kde nás tlačí bota. I přes to, že na každém postu jsme byli individuálně kvalitnější než soupeř, spousta našich akcí končila tak nějak nijak... Herní rozhodování nebylo (zvlášť ke konci zápasu) nijak slavné a dokázali jsme kazit i úplně jasné situace. Na nahrávku jsme si místo volného hráče (a že jich bylo) vybírali ty obsazené, nebo jsme se snažili obcházet hráče ve chvíli, kdy jsme mohli soupeře překonat opět jednoduchou nahrávkou (a v jednoduchosti je krása). A dále naše útoky 4 na 2 končící střelou z 20 metrů... Prostě v jiných zápasech to není tak vidět, protože to rozhodnutí pod tlakem není vůbec jednoduché a jasné... ale v dnešních jednoduchých podmínkách jasné být mělo!

Určitě nechci být výhře o 13 gólů v derby negativní, klukům se samozřejmě povedlo mnoho pěkných týmových akcí i s gólovou tečkou. Velmi jistě jsme hráli rozehrávky a také oproti podzimu pozoruji posun v komunikaci na hřišti. Snad odměna za naše dlouhodobé úsilí :) Pokračujeme a doufáme, že to nejlepší si ještě necháváme v rukávu na závěr sezóny!

FK Pšovka B - SK Postřižín 4:2 (1:1)

Sestava: Baloušek - Pexa, Nedvěd, Januška, Kořenský, Tvrdík, Sebella (C), Štětka, Makarenko, Vlk, Roudnický, Keller.

Branky: Pexa, Vlk, Kořenský, Sebella.

Celkem slušný zápas OP, ke kterému přispěl i soupeř tím, že se na rozdíl od mnoha jiných snažil dělat něco jiného, než jen nakopávat dopředu. I přes teplé počasí to bylo celkem běhavé,  klukům motivace nechyběla - věděli, že v případě vítězství se posunou na první příčku.

Paradoxně se nám nedařilo proměňovat největší tutovky, do kterých se dostávali hlavně Tim a Fanda, a tak přišla řada i na naše sváteční střelce Šímu a Andyho, jehož křižná střela do šibenice byla opravdu výstavní.

Nejpovedenějším úsekem zápasu bylo cca 15 minut na začátku druhé půle, kdy jsme dokázali soupeře dobře napadat a dostupovat a v podstatě ho nepustili na naší půlku. V tomto směru se dařilo Šímovi, který toho dokázal oběhat opravdu hodně a následně vstřelil góla z rohu, který si sám vybojoval.

Naopak v závěru jsme ustoupili do pasivity (i kvůli několika zkaženým rozehrávkám) a pustili jsme soupeře zase do hry, takže naši brankáři Vojta (i Janys :D) se museli dost ohánět. Ale nějak to dopadlo a máme radost :)