41_20230212_203808.jpeg

U13: STM Mělník, Postřižín

V mělnickém derby jsme přejeli soupeře!

STM Mělník – FK Pšovka A 0:10 (0:3)

Sestava: Januška – Kettner, Janíček, Hrubý, Paděla, Nedvěd, Bentsa, Plašil, Bondarenko, Šín (C), Vlk, Chupryn, Tvrdík.

Branky: 3x Plašil, 3x Bondarenko, Bentsa, Hrubý, Chupryn, Vlk.

Žáci jsou letos jedinou kategorií, ve které se hraje městské derby (v mužích i dorostech hraje Pšovka vyšší soutěž), a tak bylo na našich týmech U15 a U13, aby držely pšovecký prapor v zápase proti spojenému týmu FC a EMĚ Mělník. Po jasném vítězství U15 (0:12) jsme šli na plac my a chtěli jsme pokračovat v podobném duchu.

První půlí jsme se i přes tříbrankové vedení protrápili, hráli jsme hrozně křečovitě a chyběla nám taková základní radost ze hry. I kluci cítili, že to není ono – nemluvíme a řešíme špatně (zbrkle) i jednoduché situace, které nám v tréninku nebo v přechozích zápasech nedělaly problém.

Po poločasové přestávce, kdy jsme si dali za cíl hodit všechno za hlavu (a to včetně přítomnosti rodičů/kamarádů, která může svazovat) a užít si fotbal, se náš herní projev výrazně zlepšil a zaslouženě přidali další branky po hezkých souhrách (a mohlo jít být ještě o mnoho více). Jedinou kaňkou bylo řešení dlouhých výkopů z ruky od soupeřova golmana, o kterých jsme věděli předem a stejně jsme kvůli špatnému zajištění dovolili soupeři samostatný únik.

Každopádně si vážíme vysokého vítězství, které je pro kluky odměnou za jejich práci a poctivý přístup k tréninku. Doufáme, že v posledních dvou zápasech proti soupeřům z vrchní poloviny tabulky dokážeme navázat na výkony posledních týdnů a prezentovat se kvalitní hrou, která nám bude přinášet radost.

Pšovka, to je válec!

SK Postřižín – FK Pšovka B 1:11 (1:4)

Sestava: Pexa, Bánovčin, Sebella, Roudnický, Stočes, Berkela, Makarenko, Jindráček, Sochor, Kettner, Nedvěd.

Branky: 4x Makarenko, 3x Stočes, 2x Roudnický, Kettner, Sebella.

Pěkný zápas plný fotbalových momentů, ke kterému přispěl i soupeř tím, že chtěl hrát fotbal a nezaparkoval se v 8 lidech ve vlastním vápně jako některé jiné týmy. My jsme tak měli na velkém hřišti prostor předvést spoustu kombinačních akcí. Kromě těchto musím vyzdvihnout pár detailů, které se nám povedlo přenést z tréninku – spolupráce ve dvojici při napadání: Kolja atakuje hráče s míčem a Tim jako střeďák se okamžitě zapojuje a obsazuje nejbližšího hráče. Dále se zlepšily Mílovy náběhy na lajně – seběhnutí pro míč do nohy, odtažení obránce z jeho pozice a fofrovačky po lajně :) Dále mě těší, že i za rozhodnutého stavu jsme pokračovali v týmovém výkonu a řešili akce nesobecky, zvlášť Méďa, kterému dnes asi nebylo souzeno vstřelit branku.