U13: Titul na dosah

Mladší žáci přidali další výhry a zvládnutí posledního zápasu proti Dobrovicím je dělí od titulu. Béčko skončilo v okresním přeboru na 5. místě.

FK Pšovka - Velim + Cerhenice 4:1 (2:1)

Sestava: Baloušek - Pexa (C), Pecka, Vrabec, Makarenko, Kuzmyk, Štětka Bánovčin, Hřebec, Král, Šmucr.

Branky: 3x Hřebec, Bánovčin.

Za silného deště jsme zvládli zápas proti Velimi. Oceňuji výkon ve druhé půli, kdy jsme soupeře v podstatě vůbec nepustili do hry a do šancí.

Dolnobousovský SK - FK Pšovka 2:7
(0:2)

Sestava: Baloušek - Pexa (C), Pecka, Vrabec, Dau, Kuzmyk, Štětka, Bánovčin, Hřebec, Král, Vašek, Moudřík.

Branky: 6x Hřebec, Pecka.

Asi rozhodující zápas v souboji o titul, který se nám podařilo zvládnout. I přes jednoznačný výsledek nebyl herní projev zdaleka ideální, na klucích byla vlivem důležitosti zápasu patrná nervozita a hodně míčů se zbytečně zbavovali, zvlášť v prvních 10 minutách.  Následně jsme se více dostali do hry a dokázali dávat Márovi kvalitní míče za obranu, z čehož padli první dva góly.

Na záčátku druhé půle přidal ještě Berin výstavní gól z přímáku a bylo to 0:3. Potom jsme se mohli více soustředit na bránění a vyrážet do protiútoků, protože domácí extrémně riskovali a nechávali Máru na polovině hřiště 1 na 1, z čehož jsme přidali další góly. Díky obětavé hře v obraně a Vojtovým skvělým zákrokům jsme dovolili výborně hrajícímu soupeři s nejlepším střelcem soutěže pouze korekci výsledku.

Nad rámec nasazení a bojovnosti celého týmu předvedli vynikající individuální výkony Vojta Baloušek a Mára Hřebec.

V sobotu 15. 6. od 11:25 hostíme předposlední Dobrovice, zvládnutí tohoto zápasu nás dělí od titulu mistra I. A třídy.

FK Pšovka "B" - Sokol Libiš 2:5
(0:2)

Sestava: Olšiak - Prejzek, Vašek, Bánovčin, Dau, Hřebec, Janeček, Král, Moravec, Pecka (C), Šmucr, Vrabec.

Branky: 2x Hřebec.

Herně slušný zápas se silným týmem OP. V některých pasážích jsme i soupeře herně přehrávali, ale Libiš nás trestala výbornými protiútoky, které se nám nedařilo zachytávat. Nám se podařilo se gólově prosadit až v závěru, takže na zdramatizování utkání už nebyl čas.

SK Labský Kostelec - FK Pšovka "B" 4:7 (4:4)

Sestava: Olšiak - Janeček, Vrabec, Tichota, Bánovčin, Prejzek, Král, Moravec, Štětka, Veltruský, Rešl, Postl.

Branky: 6x Štětka, Prejzek.

Po remíze a prohře v zájemných konfrontacích s Kostelcem jsme dokázali zvítězit. Solidní výkon, při kterém jsme byli hodně na míči a trpělivě kombinovali. Kostelec hrozil zejméně po našich ztrátách a individuálních akcích jejich kapitána. Vynikající výkon předvedli Fanda (góliky) a Bany (asistence), tam byla opravdu radost na některé akce koukat - pomohlo tomu i to, že tolik času na hru Banymu ještě žádný soupeř nedal.

Těší mě, že se po dlouhé pauze zapojit Tom Veltruský a do prvního zápasu za Pšovku naskočil Max Rešl, oba předvedli slušné výkony.

Béčko tak zakončilo sezónu 23/24 na pěkném 5. místě z celkových 15 účastníků okresního přeboru mladších žáků.