62_20230212_213059.jpg

U13: Turnaj Karlštejn a hodnocení sezóny

Na rozlučkovém turnaji na Karlštejně neprošli mladší žáci branami čtvrfinále a obsadili 5. místo z 13 účastníků.

Turnaj Karlštejn – 5. místo ze 13 účastníků

Sestava: Oršulík – Kettner, Bondarenko, Sebella – Kořenský, Sirůček, Nedvěd, Walter, Vihan, Šín, Frýdl, Stočes – Harantová, Čuprin.

Branky: 4x Vihan, 3x Harantová, Šín.

Bezprostředně po turnaji velký smutek, po ovládnutí základní skupiny se skóre 8:1 jsme jako tým nasazený přímo do čtvrtfinále padli s Mariánskými Lázněmi (0:1) a jeli jsme domů. Zkrátka jsme všichni cítili, že postoupit dál a bojovat o medaile bylo v našich silách, a proto nás to tak mrzelo.

Těší mě, že jsme byli konkurenceschopní i ve velmi široké sestavě (a to dokonce bez tří nejlepších střelců dle statistik níže). Celkově turnaj hodnotím jako povedené rozloučení se sezónou, dobré počasí, dobrá atmosféra, a kromě fotbalu jsme stihli i koupání v Berounce :)

Hodnocení sezóny

Soutěžní ročník 2021/22 je úspěšně za námi, tentokrát naštěstí bez zimní covidové pauzy či nějakých jiných komplikací. Lehká rekapitulace toho, co se událo: začali jsme povedeným letním soustředěním ve Vrchlabí se solidní účastí 18 hráčů (+18 z U15). Pro ročník 2010 skok do žákovského prostředí z přípravkové pohody, ale povedlo se a kamárádské vazby byly navázány rychle a vypadá to, že i pevně :)

Na podzim nás čekal zápasový kolotoč, 18 zápasů krajského přeboru, okres + 2 předkola Poháru mládeže, kde jsme měli možnost utkat se s ligovými týmy. Výsledky byly vysoce nadprůměrné, nicméně co se týče herního projevu, tak spoustu zápasů jsme dokázali nějak ukopat, odbojovat a těsně vyhrát, ale občas tomu chyběl ten fotbal.

Co se týče zimy, tak nejprve jsme v přáteláku konfrontovali ligovou Roudnici U12 a byl z toho povedený výkon a vítězství 7:4. Dále jsme ovládli vánoční turnaj v Libochovicích a zimní ligu na FC Mělník. Nicméně tohle bych se nebál nazvat jako hroznou haluz, naše zimní fungování i výkony na hřišti měly k ideálu daleko :) Kvůli spoustě nemocí a karantén jsme trénovali v počtu do 15 hráčů, takže o nějakém rozdělení A/B nemohla být řeč. V nižším počtu jsme zvládli i zimní soustředění v Heřmanicích. Důležitou událostí zimy byl i přestup naší opory Ondry Vlastníka do Meteoru Praha, kde nyní Ondra pravidelně nastupuje v žákovské lize. To je určitě skvělá vizitka pro náš klub, přejeme Ondrovi hodně úspěchů!

Jaro bylo velmi náročné z pohledu odehrání soutěží, po Ondrově přestupu a Péťově rozhodnutí věnovat se naplno ping-pongu nám zůstalo v kádru 23 hráčů. To by ještě šlo, ale když se k tomu připočetla Šímova vyvrácená čéška v koleni, Šťépova rozpadlá pata a Pájovi vazy a slepák + další věci jako Roudyho chronická neúčast, stávala se situace kritickou. Tady je štěstí, že nám to v klubu funguje napříč kategoriemi, v několika zápasech krajského přeboru nám vypomohli šikovní kluci z U11 (a naopak Kubajs, Maty, Vihi a Táda naskočili v případě potřeby za U15). I přes všechny problémy jsme to zvládli si myslím se ctí, byť výsledky nebyly tak dobré jako na podzim. Nejlepší výkon jsme předvedli proti silné Kutné Hoře (4:4), kdy opravdu byla radost na naši hru koukat. Výrazným pozitivem je příchod Oty Šína, Stase Bondarenka a Dana Čuprina v závěru sezóny, věřím, že všichni budou výraznými posilami pro r. 2010.

V souhrnu jsme obsadili v krajském přeboru (sk. B) 8. místo z 18 účastníků a v okresním přeboru 5. místo z 18 účastníků (15 dokončilo soutěž).

Co se týče úrovně hráčů, což je asi nejdůlěžitější parametr, tak s velkou většinou kluků jsem spokojen a nemám obavy o jejich další působení. Je přirozené, že každý má jinou dávku talentu, jiné pohybové předpoklady, ale na tu úroveň „být platný“ se dle mého pozorování dokáže dostat každý, kdo o to má zájem – viz Andy a Dosty, což jsou kluci, kteří z mého pohledu udělali za sezónu největší pokrok a na jaře oba mnohokrát nastoupili za áčko. Proč? Za mě vůle běhat a bojovat na hřišti a samostatně máknout doma a dostat ovládání míče na nějakou obstojnou úroveň.

Čímž se dostávám k tomu, co mě trápí asi nejvíc, a to jsou kluci, kteří se řadí v rámci týmu mezi slabší a dlouhodobě nejeví snahu s tím něco dělat. Mladší žáci = tady už se chlapci musí rozhodnout sami, zda se chtějí fotbalu věnovat u nás na Pšovce a něco tomu obětovat, aby se dostali aspoň na průměrnou úroveň a byli platní, nebo ne. Docházka, úroveň dovedností, nasazení i péče o tělo jsou věci, které má každý ve svých rukách. Teď nás čeká 5týdenní volno, a kdo chce, může se po prázdninách vrátit jako jiný fotbalista.

Závěrem děkuji klukům za povedený rok, dobrou reprezentaci klubu a těm, kteří přecházejí do kategorie U15, přeju hodně štěstí. Rodičům děkuji za podporu (hlavně logistickou), kluci ji budou ještě chvíli potřebovat, byť už spoustu věcí zvládnou sami.

P.S.: Níže statistiky, obrázek z testování nutno otevřít v novém okně.