Související zápas

U13UNION Čelákovice
6:1
st 31. 8. 2022 18:45 @ Pšovka Mělník, I.A třída mladších žáků U13 skupina B, 3. kolo
59_20230212_212347.jpg

U13: UNION Čelákovice

První zápas v I. A třídě mladších žáků vítězný!

FK Pšovka – SK UNION Čelákovice 6:1 (2:1)

Sestava: Januška – Kořenský, Bondarenko, Kotík, Janíček, Plašil, Hrubý, Bentsa (C), Chupryn, Makarenko, Berkela, Paděla.

Branky: 2x Plašil, 2x Bentsa, Chupryn, Bondarenko.

Po trochu slabším úvodu, kdy byla naše hra hodně zbrklá s množstvím nepřesných nahrávek, se náš výkon zlepšil a ve výsledku z toho byl pěkný, koukatelný fotbal. Většinu zápasu jsme měli převahu na míči, otázka byla, jak efektivně ji dokážeme přeměnit v góly. Vzhledem k poměrně zataženému obranému postavení soupeře jsme se nedostávali do nějakých úniků, ale museli jsme si poradit v situacích 3 na 3, 4 na 3 u soupeřova vápna. Tady už pro kluky žádnou univerzální radu nemáme, už je na jejich fotbalovém myšlení, aby zvolili vhodné řešení – jít sám, zrychlit, zpomalit, nahrát, vystřelit… jenom bychom chtěli, aby kluci věřili svým schopnostem a nezbavovali se zodpovědnosti (třeba uspěchanou nahrávkou někam do souboje).

Velmi hezky se koukalo na rozehrávku od golmana přes obránce na střeďáky, tohle nám fungovalo s velkou jistotou, doufám, že si to přeneseme i do dalších zápasů!