Související zápas

FŠ Velký OsekU13
5:0
so 5. 11. 2022 11:45 @ Velký Osek, I.A třída mladších žáků U13 skupina B, 1. kolo
39_20230212_203314.jpg

U13: Velký Osek

Poslední mistrovské utkání skončilo přes slibný výkon prohrou.

FŠ Velký Osek – FK Pšovka 5:0 (2:0)

Sestava: Januška – Hrubý (C), Bentsa, Kotík, Sochor, Tvrdík, Bondarenko, Šín, Nedvěd, Makarenko, Chupryn, Štětka.

Ještě ve středu jsem si liboval, jak klukům celý podzim drží zdraví a že do zápasu s druhým týmem tabulky půjdeme téměř v nejsilnější sestavě. Bohužel tenhle plán nevyšel a museli jsme se obejít bez našich opor Pláši, Šťépy a Keťase.

K samotnému zápasu: ti, kteří zápas neviděli, si možná budou myslet, že jsem se zbláznil, ale můj dojem je takový, že i přes pětigólovou porážku jsme byli lepším týmem (ve spoustě věcí) a výsledek neodpovídá tomu, jak hra vypadala. Kluci se snažili o rychlou kombinační hru s dobrým pohybem, která byla podpořena individuální kvalitou v práci s míčem. Viděli jsme pěkné akce i otáčení hry, o které se dlouhodobě snažíme. Bohužel se nehraje na krásu ale na góly, a tam byl soupeř nemilosrdně efektivní a trestal naše chyby. Scházelo nám také více odvahy před brankou soupeře, hlavně Daňa se snažil často nahrávat místo zakončení z dobré pozice.

Vynikající individuální výkon dnes předvedli Ivan, Tvrďas a Stas. (Jenom Stas musí myslet na to, že ještě nejsme Real Madrid a každá (zbytečná) nahrávka vzduchem přináší riziko, že si se zpracováním nedokážeme dostatečně dobře poradit. Takže pokud to jde, držme balon na zemi).