U13: Závěrečné turnaje a hodnocení sezóny

Se sezónou 2022/23 se mladší žáci rozloučili dvěma turnaji. A jaká naše sezóna byla? To se dozvíte (aspoň částěčně) v článku níže.

Mělnická klička 2023

2. místo z 5 účastníků

Sestava: Baloušek - Kořenský, Janíček, Bentsa (C), Stočes, Nedvěd, Plašil, Bondarenko, Sochor, Bánovčin, Sebella, Makarenko.

FK Pšovka - STM Mělník B 6:0

FK Pšovka - FK Mladá Boleslav dívky 3:0

FK Pšovka - STM Mělník A 2:1

FK Pšovka - FK Junior Děčín 0:2

Do turnaje jsme vstoupili s mixem áčka a béčka, aby se do hry dostali všichni kluci, kteří byli k dispozici. Ve stručnosti:  Velmi jednoduché první dva zápasy, kdy jsme si vytvářeli mnoho jasných góĺových šancí. Hrubé podcenění zápasu proti domácím, laxní přístup a nedostatek pohybu vedli k tomu, že jsme brzy prohrávali a otáčet zápas v necelých 20 minutách proti motivovanému soupeři není úplně jednoduché. Ale se štěstím se povedlo a tak jsme šli do zápasu proti Děčínu o první místo. Proti prvnímu celku KP Ústeckého kraje jsme sehráli vyrovnaný zápas, možná jsme i měli o kousek více příležostí. Ale Děčín byl mnohem efektivnější v zakončení a tak bral po zásluze 1. místo. Pláša byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje.

Turnaj Karlštejn

8. místo z 15 účastníků

Sestava: Baloušek - Kořenský, Kettner, Bentsa, Tvrdík (C), Plašil, Bondarenko, Šín, Jindráček, Hrubý, Sochor.

FK Pšovka - Sendražice 3:2

FK Pšovka - SK Ervěnice-Jirkov 0:1

FK Pšovka - Baník Zbůch 1:3

FK Pšovka - Viktorka Žižkov U11 2:2

čtvrfinále FK Pšovka (8) - Viktorka Žižkov U13 (1) 0:1

Ve stručnosti: Základní skupina nás nezastihla v dobré formě, na hřišti jsme se nedokázali často vyrovnat soupeřům v hladovosti po vítězství. Krátké zápasy byly opět o chybách a těch bylo bohužel kvůli nejistotě a špatné komunikaci příliš na to, abychom mohli pomýšlet na úspěch. Vrcholem našeho trápení byl zápas proti Žižkovu U11, kdy jsme v první půli třikrát přestřelili branku v situaci sám na golmana a v druhé půli nechali do té doby celkem neškodného soupeře během minuty 2x skórovat. To už jsme byli převlečení, že jedeme domů, ale fotbalový bůh nás poslal se ziskem 4 bodů do čtvrfinále proti suverénovi základních skupin Viktorce U13. Jsem velmi rád za tenhle zápas, protože končíme sezónu pozitivně. Fyzicky i fotbalově vyspělého soupeře jsme dokázali velmi potrápit, vytvořili jsme si 2-3 velmi dobré šance a soupeře úplně do nějakých gólovek nepouštěli. Důvodem byl konečně týmový a obětavý výkon. Ale dnes to nebyl náš den, a tak soupeř rozhodnul po srážce dvou našich obránců :D Kromě fotbalu jsme si užili již druhý ročník koupání v Berounce, asi nová tradice :)

Doufám, že si kluci oba turnaje užili, i když se nám občas nedařilo tak, jak jsme doufali. Asi nejsme kapela, abychom furt vyhrávali...

Hodnocení sezóny U13

Bylo proneseno trenérem na rozlučce, kdo se nezúčastnil, o hodně přišel :) Především pozoruji posun v týmovém výkonu a schopnosti hrát s nasazením i herní kvalitou proti silným soupeřů  (moc jsme nedostávali nikde nakládačky, ale dokázali jsme potrápit a občas i porazit). Naopak rezervy tohoto týmů vidím v mentálním nastavení v zápasech, kde jsme byli "papírovými favority" - náš přístup a nasazení nedopovídaly tomu, jak bychom se chtěli na hřišti prezentovat. Ale těch pozitivních momentů bylo ve výsledku více než těch špatných, a tak jsme v obou soutěžích zakončili ve vrchní třetině tabulky (A 4./13, B 5./20). Těší mě, že kluci dokázali utvořit velmi dobrou partu fotbalistů a současně kamarádů - z mého pohledu šlo o zatím nejvyrovnanější tým źa dobu, co trénuji.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem hráčům za pěknou sezónu bez větších problémů, za jejich ochotu hrát často soboty i neděle ve chvílích, kdy nás bylo zrovna málo. Speciálně oboum golmanům, kteří byli vždy k dispozici a tak se nestalo, že bychom k některému z více než 50 zápasů odjeli bez brankáře. V neposlední řadě pak rodičům za podporu jejich dětí v tom, co mají rády, a bezproblémovou komunikaci.

Po mnoha krásných letech se jako trenér loučím s ročníkem 2010, přeju klukům, ať jejich láska k fotbalu nevyhasne, ať se jim daří nadále utužovat kolektiv, ve kterém tráví spoustu svého volného času, a ať se jim podaří zdárně překonat neúspěchy, které ke sportu a fotbalu patří.