Související zápasy

FK Pšovka Mělník

U13: Zeleneč, Lužec

Vyrovnaný zápas s tabulkovým sousedem ze Zelenče jsme i přes (z velké části) povedený herní výkon prohráli vinou špatného závěru zápasu.

SK Zeleneč - FK Pšovka 5:1 (1:0)

Sestava: Januška - Kořenský, Kettner, Paděla, Sochor (C), Makarenko, Tvrdík, Bentsa, Bondarenko, Pexa, Štětka, Jindráček.

Branka: Bondarenko.

Chronologicky: Upřímně mě překvapil náš vstup do zápasu, kdy jsme i přes výrazné absence v sestavě byli na hřišti aktivnějším týmem. Dařilo se nám hrát s klidem na míči, kombinovat a konstruktivně řešit spoustu situací, byť s vytvářením střeleckých pozic to bylo těžší, ale přece se našly. Fungovalo také rychlé přepínání do obrany, o kterém jsme se bavili před zápasem - díky návratu do správných prostor jsme dokázali dost přihrávek zachytit. Soupeř hrozil hlavně z brejků, kdy vysílal do úniků rychlonohého útočníka, ale Šíma a spol. si často dokázali poradit i v těchto soubojích. Bohužel při jedné takovéto akci míč trošku smolně propadl přes dva naše hráče a byla z toho první branka.

Druhá půle začala stejně, jako skončila prvním - tzn. celkem dobře :) Navíc se nám podařilo vstřelit z odraženého míče po rohu vyrovnávací branku, ale euforie nám příliš dlouho nevydržela. Pak přišla série našich špatných rozhodnutí: z našeho kopu od branky jsme vyrobili zcela zbytečný roh a následně gól, chvíli nato opět dlouhý míč za obranu, příliš hluboké postavení golmana, takže útočník přebírá na vápně, dělá kličku a dává do prázdné - 3:1. Toto byla cca 50. minuta a tady zápas bohužel pro nás skončil - naše hlavy bohužel zatím nebyly dost silné, aby se z toho oklepaly. Z naší hry se vytratila lehkost a stejné situace, které jsme v první půli zvládali, nyní končily ztrátami, což vedlo i k posledním dvěma gólům v úplném závěru.

Celkově: Vyrovnané zápasy rozhodují detaily, a pokud kluci chtějí porážet i ty nejsilnější soupeře v naší soutěži, musí na nich cílevědomě pracovat v tréninku, pokud nechtějí, aby jim na konci zápasu zbyly jenom oči pro pláč. Dnes naprosto krásný příklady z rozcvičky, kdy jsem klukům pár věci vyčítal - Janysovi zákroky nohama u chytatelných střel, Fandovi řešení situací sám na golmana bombou nártem. Obě situace se následně přímo v zápase vyskytly, samozřejmě s velkým neúspěchem pro náš tým.

Doufáme, že od soupeře vyzískáme opět video z dronu, abychom naši hru mohli důkladně analyzovat :)

TJ AFK ELETIS Lužec - FK Pšovka B 1:2
(1:0)

Sestava: Baloušek - Paděla, Sebella (C), Pexa, Kettner, Hrubý, Štětka, Roudnický, Vlk, Januška, Bánovčin, Janíček.

Branky: Štětka, Kettner.

Domácí ukázali od podzimu velký progres a potrápili nás svojí bojovností a důraznou obranou. V první půli z naší strany trochu nepochopení fotbalu, kdy jsme si mysleli, že zápas zvládneme pouze klidnou kombinací v zadních řadách. Výsledkem byla spousta přihrávek, díky kterým jsme se dostali od brány na půlku, ale dál už nikoli.Vepředu jsme totiž byli líní na krok a náběhy našich křídel a hroťáka by šlo spočítat na prstech jedné ruky.

Do druhé půle se nám povedlo právě pohyb na hřišti a aktivitu útočných hráčů vylepšit, díky čemuž jsme si dokázali vypracovávat více šancí, byť některé z nich byly přerušeny (i nevybíravými) fauly soupeře. Samozřejmě i hra po větru ve druhé půli sehrála svoji roli.

Pochvala pro Padyho, který hrál s klidem a dokázal velmi dobře používat tělo v soubojích. Nebezpečnější byli ve druhé půli naši střeďáci Luky, Keťas a Šťépa, kteří lépe podporovali útok jak vyvážením míče (a v některých případech i vítěznými střelami do šibenic), tak snahou se o průnikovky, byť některé přišli o kousek později, a tak to skončilo ofsajdem. S velkým nasazením hrál po vstřelení branky Fanda, škoda, že se mu nepovedlo udržet emoce na uzdě a soustředit se jenom na vlastní výkon.