57_20230212_211941.jpg

U13: Zeleneč, Lužec

Dramatický zápas áčka se Zelenčí skončil naší prohrou, naopak béčko bylo suverénní.

FK Pšovka A – SK Zeleneč 3:4 (3:2)

Sestava: Januška – Kotík, Bondarenko, Kořenský, Paděla, Janíček (C), Makarenko, Nedvěd, Vlk, Bentsa, Hrubý, Vlastník.

Branky: Nedvěd, Vlk, Bentsa.

Po posledních několika povedených zápasech přišel náraz, dnešní zápas se nám nepovedl. První neúspěch byl manažerský, když jsme dohrávali jenom s jedním střídajícím hráčem, což nám výrazně snížilo možnosti něco se zápasem udělat ve chvíli, kdy se nám nedařilo.

I když zápas moc fotbalové krásy nenabídl, tak v první půli jsme určitě byli aktivnější týmem, což bylo vyjádřeno i střeleckou převahou. Bohužel v druhé půli jsme byli hodně nepřesní v rozehrávce, nervózní a po dvou výstavních střelách soupeře nám odešla psychika úplně, za to obětavě bránícího soupeře bylo plné hřiště. Náš výkon v tu chvíli neměl parametry na to, abychom zápas dokázali zvrátit, naše útoky byli spíše křečovité a do vyložených šancí jsme se nedostávali; při napadání jsme byli všude o krok později a nestíhali soupeře dostupovat. Stejně tak mi chyběla snaha plnit taktické pokyny trenérů (roztahování hřiště) u některých hráčů. Pevně doufám že se nám za týden povede lépe, a to včetně přístupu k tréninkovému procesu – Otův neomluvený předzápasový trénink a Daňova také neomluvená absence na dnešním mači, což jsou věci, na které nejsem zvyklý a se kterými se nehodlám smiřovat!

Pozitivem je dnes výkon Berťase, který poprvé nastoupil za áčko a hned vstřelil svůj první gól za Pšovku. Gratuluji, snad jich ještě spousta přibude!

FK Pšovka B – TJ AFK ELETIS Lužec 8:2 (3:0)

Sestava: Sandu – Pexa, Paděla (C), Sebella, Januška, Nedvěd, Tvrdík, Sochor, Štětka, Vlk, Chupryn, Ráček.

Branky: 3x Chupryn, 2x Vlk, Tvrdík, Pexa, Štětka.

Dnes nás soupeř moc neprověřil, jednalo se především o dobývání obrany s 90% držením míče. Pořád bojujeme s roztahováním hřiště, v první půli se naše křídla opět stahovala doprostřed a stěžovala práci střeďákům a hroťákovi, v druhé půli už se nám více dařilo chodit po stranách a posílat míče před branku. Ukázová byla akce v druhé půli, kdy Fanda dostal na křídlo míč do běhu a předložil před bránu Daňovi, který už si vychutnal golmana. Celkově si mi líbil výkon Dani, který hrál s dobrým přehledem a dokázal naše akce zakončovat, případně najít ještě lépe postaveného spoluhráče, stejně tak Bertík svojí dravostí dokázal pronikat přes soupeře a cpát se do šancí. V obraně se mi líbil klid v rozehrávce u všech kluků, dokázal bych si ale představit více náběhů a podpory útoku od krajních obránců.

Celkově doufám, že kluci v sobě najdou motivaci nejenom porážet soupeře na okresní úrovni, ale i neustále na sobě makat a zlepšovat se v rámci týmu – šlapat na paty těm, kteří teď nastupují za áčko. To je za správná cesta, aby náš tým byl ještě silnější.