244_20240128_163154.jpg

U13: ZL Slaný

Ve druhém zápase zimní ligy jsme se utkali se soupeřem ze Slaného, který nastupuje v krajském přeboru U13.

FK Pšovka - SK Slaný

Sestava: Baloušek - Berkela, Pexa (C), Štětka, Kuzmyk, Makarenko, Bánovčin, Dau, Sochor, Šmucr, Vrabec.

Zápas s fyzicky vyspělým soupeřem ze Slaného byl trochu zvláštní. První dojem je takový, že my jsme hráli s míčem a Slaný dával góly. V první půli byly ještě v naší hře velké rezervy - sice jsme se snažili kombinovat od brány, ale chyběla nám kvalita k tomu, abychom se dostávali až útočnou půlku. Právě špatným pohybem a komunikací vznikaly ztráty a tak z našich rozehrávek profitoval spíš soupeř než my. Problémy nám také dělal hrotový útočník soupeře, se kterým měl Pexič v rychlostních soubojích velké problémy.

Ve druhé půli se naše hra zlepšila a dokázali jsme se dostávat lépe do útoku, a to i s využitím míče za obranu, který nám v první části chyběl. Tím pádem jsme dokázali dostávat soupeře pod tlak před jeho bránou, z čehož padla i naše branka. Také jsme předvedli několik pěkných souvislých kombinačních akcí, byť se je nepodařilo gólově zakončit. Byť náš výkon zdaleka nebyl dokonalý, tak pokud bych si měl jako trenér vybrat, tak bych dnes zvolil náš tým - protože "jednoduchá hra" soupeře ve starších kategoriích rychle dožene.

Pochvalu mám pro střeďáky ve druhé půli - Banyho a Ondra za aktivitu, odskakování a komunikaci ("nahraj, nahraj!"). Hráčem zápasu vyhlašuju Kolju, který naskočil do zápasu po více než dvou měsících a hodně se zlepšil v soubojích, hře tělem a celkové chuti do hry.

Balu se musí zaměřit na čtení a vnímaní hry - situací typu "můžu do ruky?", "mám vyběhnout?", "kde mám stát?" bylo dnes moc.

Hodnocení čiště je subjektivní, těšíme se, co nám odhalí kamerový záznam.