10_20230212_165050.jpg

U15: V kraji první, v okrese třetí

Oba naše týmy U15 zakončily podzimní část ročníku 2022/23 na výborných místech tabulky. V I. A třídě Středočeského kraje jsme na prvním místě s náskokem dvou bodů na pronásledovatele. V Okresním přeboru jsme na výborném třetím místě a k tomu máme ještě dva zápasy k dobru, které jsou přeloženy na jaro. Cesta k těmto pozicím nebyla jednoduchá a nutno říct, že v kraji nám k tomu pomohlo i zaváhání soupeřů. Jarní část tedy bude náročná a doufám, že zimní příprava nás připraví dostatečně abychom měli tato umístění v tabulce i na konci.

FŠ Velký Osek z.s. – FK PŠOVKA MĚLNÍK 1:0 (1:0)

V sobotu 5.11. jsme sehráli ve Velkém Oseku poslední mistrovské utkání podzimu v krajské soutěži. Dorazili jsme sebejistí a s představou, že to bude jednoduchý zápas. Vedl nás k tomu pocit, že jsme první a máme za sebou sérii výher! A stejně jako proti Kutné hoře jsme soupeře a naše vlastní nasazení podcenili.

Do zápasu jsme totiž nastoupili tak jako nezáživně, ospale. Jestli to bylo tou cestou autobusem a pozdním příjezdem nebo opravdu jen pocit, že soupeř bude jednoduchý, těžko říct, ale nebyli jsme ve své kůži a to nám svazovalo nohy. Přesto jsme měli na hřišti převahu a hrálo se většinou na straně soupeře. Ale naše hra byla nepřesná, spousty chyb v nahrávkách, které buď byli nepřesné nebo přišli pozdě. I tak jsme měli dvě, tři tutovky, ale nepodařilo se nám je proměnit. Takhle jsme hráli víceméně celý první poločas a soupeř vše ubránil a vyčkával na naší chybu v obraně. Ta přišla pět minut před koncem poločasu, kdy se dostali k ohrožení naší branky a my jsme dokázali odvrátit jen na roh, ze kterého nám dokázali, v tom chaosu před brankou, vstřelit gól. Ve druhém poločase jsme moc chtěli a nasazení bylo úplně jiné než v tom prvním, ale už na nás vysela ta tíha jako při zápase s Kutnou horou! Tlačili jsme, snažili se kombinovat, stříleli jsme, ale vše marně. Hra byla na jednu branku, ale soupeř bránil všemi hráči a znemožňoval nám zakončit. Když už jsme obranu překonali, podržel je brankář. Čím víc se blížil konec, tím víc jsme byli nervóznější a bylo jasný, že to bude ztráta bodů!

Škoda takového zápasu, který je v naší režii, ale nakonec jedeme domů s prohrou. Musíme zapracovat v zimní přípravě na zakončení!!!

Nejlepším hráčem utkání byl zvolen Ondřej Vlastník.

Sestava: Vrňák (B), Horák, Brabec, Šoltés, Bolek (K), Jirmus, Walter, Kořenský, Novák, Vlastník, Sirůček, Rejzl, Vaňous, Zatloukal, Vihan, Vašek.

FK PŠOVKA MĚLNÍK – TJ Slovan Horní Beřkovice z.s. 3:2 (2:0)

V neděli 13.11. jsme sehráli poslední podzimní utkání okresu proti týmu z Horních Beřkovic.

Utkání bylo poslední, které se v tomhle roce hrálo na hlavním hřišti a už to bylo opravdu velmi těžké, protože den předtím se odehráli dvě utkání dospělých a terén byl hodně zničený. Nicméně to bylo pro oba týmy stejné a zvládlo se to. Z naší strany povedené utkání, které bylo hlavně v prvním poločase jasně v naší režii. V druhém poločase jsme navýšili vedení a měli jsme za to, že to už v pohodě dohrajeme. No stačilo pár minut a po dvou hrubých chybách jsme dostali dva góly! A poté, co jsme opět neproměnili penaltu, jsme se začali trochu obávat o výsledek! Naše obrana a záloha se ovšem srovnala a už soupeři víc nedovolila.

Tohle už bylo naše deváté vítězství v řadě.

Nejlepším hráčem utkání byl zvolen Jakub Vašek.

Sestava: Oršulík (B), Frýdl, Vihan, Walter (K), Herout, Kořenský, Sirůček, Dostál, Vaňous, Brabec, Cífka, Vlastník, Vašek, Šmíd, Doleček, Skřipský

Naše góly: Vaňous⚽⚽, Vihan⚽,

D.B.