69_20230212_215618.jpg

U15: Vítězný víkend

Víkend byl velmi náročný a měli jsme těžké soupeře, kteří nám nic nedali zadarmo. Poděkování všem hráčům za nasazení! Někteří dali i všechny tři zápasy!

FK PŠOVKA MĚLNÍK – Dolnobousovský / Kněžmost 2:0 (0:0)

V sobotu 29.10. jsme sehráli domácí utkání kraje proti spojeným týmům z Dolního Bousova a Kněžmostu.

Byli jsme si vědomi kvalit soupeře, takže jsme do zápasu šli zodpovědně a v plném nasazení. A od začátku to byl opravdu boj! Soupeř byl velmi dobrý pozičně a těžko jsme se přes ně dostávali do zakončení. Přesto jsme měli v prvním poločase několik šancí, které jsme však nedokázali proměnit. A párkrát to bylo velmi blízko. O přestávce jsme si museli opět vyříkat některé chyby, které neustále opakujeme a do druhého poločasu jsme šli prostě zápas vyhrát! Po pár minutách jsme konečně šli do vedení! Gól nás trochu uklidnil a měli jsme víc ze hry. Když jsme deset minut před koncem přidali druhý gól, už jsme věřili, že to dotáhneme do úspěšného konce.

Těžký zápas, který nás stál dost sil. Pozitivní bylo, že jsme soupeři nedovolili vystřelit na naši branku. Tedy jednou jim to dovolil nesmyslným rozhodnutím rozhodčí a soupeř kopal přímí kop z velkého vápna, ale neúspěšně. Díky výhře a zaváhání soupeřů jsme se díky tomu osamostatnili na prvním místě.

Nejlepším hráčem utkání byl zvolen Jan Brabec.

Sestava: Vrňák (B), Horák, Brabec, Šoltés, Bolek (K), Jirmus, Walter, Kořenský, Pecka, Novák, Vlastník, Sirůček, Rejzl, Dostál

Naše góly: Bolek⚽⚽

FK PŠOVKA MĚLNÍK – FC Lobkovice z.s. 4:0 (1:0)

V neděli 30.10. dopoledne jsme doma sehráli zápas okresu proti Lobkovicím.

Ještě před začátkem zápasu jsme museli řešit pozici brankáře. Při rozcvičování se totiž původně nominovaný brankář srazil s hrazením za brankou a otřesen nebyl schopen okamžitě nastoupit. Takže rychlé převlečení a výměna za hráče, který měl původně jít do hry. V zápase se pak ukázalo, že to bylo vynikající řešení. Brankář nám vychytal zápas a původní brankář dal dva góly.

Zápas to byl těžký a vyrovnaný. Z počátku nám dělalo problém se na hřišti srovnat a hrát to jednoduše. Několik výrazných chyb při rozehrávce a kvůli špatnému postavení jednotlivých hráčů, nás stálo spousty sil. Některé chyby v obraně vedli i k samostatnému úniku soupeře. Tady nás vždy perfektně podržel brankář a nebýt jeho včasného vyběhnutí nebo zabránění střele, zápas by dopadl úplně jinak! Do vedení jsme tak šli až těsně před přestávkou a do kabin jsme tedy odcházeli spojenější. V kabině jsme si ty chyby vyříkali a v druhém poločase jsme už byli jasně lepší! Díky také za pomoc klukům z U13.

Nejlepším hráčem utkání byl zvolen Nicolas Oršulík.

Sestava: Oršulík (B), Chupryn, Bondarenko, Brabec (K), Jirmus, Walter, Kořenský, Pecka, Novák, Rejzl, Frýdl, Cífka, Doleček, Šmíd

Naše góly: Frýdl⚽⚽, Brabec⚽, vl. gól⚽

MSK Klecany 1921 A, z.s. – FK PŠOVKA MĚLNÍK 1:6 (0:2)

Odpoledne jsme poté vyrazili do Klecan kde jsme konečně odehráli utkání, které se původně hrálo v srpnu, ale pro nepřízeň počasí bylo zrušeno.

Do zápasu jsme vstoupili nadšeně a moc jsme chtěli vyhrát a potvrdit ten úspěšný víkend. Byli jsme lepší, dostávali jsme se do šancí a brzy šli do vedení. Soupeř byl ale kvalitní a postupně se hra vyrovnala. Po pár chybách jsme zase nechali vyniknout našeho brankáře a opět zbytečně jsme si to komplikovali. V prvním poločase i někteří hráči k soubojům a nasazením do hry přistupovali dost laxně. Vyříkali jsme si a v druhém poločase už to bylo z jejich strany výrazně lepší. To odpovídá i výsledku, protože ve druhém poločase jsme ze hry měli mnohem víc a nemuseli jsme se bát, že bychom to už nedotáhli do vítězného konce.

Náročné utkání, které bylo ovlivněno i zápasem ráno a v sobotu, protože někteří hráči absolvovali druhé nebo i třetí utkání.

Nejlepším hráčem utkání byl zvolen František Horák.

Sestava: Oršulík (B), Skřipský, Dostál, Horák(K), Bolek, Simona H., Kořenský, Pecka, Novák, Rejzl, Cífka, Doleček, Šmíd, Sirůček, Vašek

Naše góly: Bolek⚽⚽⚽, Horák⚽⚽, Sirůček⚽

D.B.