Související zápas

U17SK Lhota
2:1
ne 2. 4. 2023 11:45 @ Pšovka Mělník, Krajský přebor mladšího dorostu U17, 20. kolo
141_20230402_184031.jpg

U17: FK Pšovka - SK Lhota 2:1

Druhé vítězství v řadě se nerodilo snadno. Nakonec ale bylo zasloužené.

FK Pšovka Mělník - SK Lhota 2:1 (1:1)

Sestava: Štrupl - Nedoliak, Jambor, Tichota, Svoboda - Kunfront - Plodík, Vavrek, Havlín, Patera - Suchý. Střídali: Kamínek, Beneš, Vehle, Jirmus, Šťastný, Hrubý, Sáblík.

Branky: Havlín, Tichota.

Na rozdíl od minulého utkání v Příbrami, jsme tentokrát úvod utkání příliš nezachytili. Na velmi těžkém terénu jsme se pouštěli do složitých akcí s míčem, které nám nevycházely a hra se nastěhovala na naši polovinu. A protože jsme si (už tradičně) nedokázali pomoct ani neústupností v defenzivě, vyplynul z toho zákonitě první gól v naší síti po hezkém slalomu soupeře mezi našimi obránci.

To byla ale celkově více méně poslední nebezpečná akce soupeře v zápase. Postupem času se našim klukům začala více dařit práce s míčem a zdálo se, jako by naopak soupeřům docházely síly, a hra se tak přesunula na naši útočnou polovinu. Vyrovnali jsme po pěkné křídelní akci, kterou Dan Havlín na zadní tyči zavřel a skóroval - přesně takové akce bychom si přáli v naší hře vidět co nejčastěji.

Ve druhém poločase jsme měli vytrvalou převahu a byly z toho i dobré šance, které ale končily mimo branku (nejblíže zamířil Luky, který v úniku trefil břevno) a některé dokonce i mimo areál hřiště. :) Vítězný gól tak padl po dlouhém nákopu ze standardky a gólu Fíly, který si vysoký míč výborně našel a zakončil (a já teď kvůli tomu musíme roztrhat licenci :)). Jediný náznak soupeře uhasil skvělým skluzem před hranicí vápna Dumbo, a tak jsme se mohli radovat ze zisku dalších tří bodů.

Dnes tam byly pasáže, kdy jsme i přes náročný terén dokázali udržet balón a nahrát si třeba desetkrát v řadě. Z toho mám já osobně velkou radost. Naopak, ačkoli příliš gólů nedostáváme, celkové týmové bránění (zejména agresivita) ještě není tak vysoko, jak by se mi líbilo. Věřím, že si to schováváme na Hostouň, kam zajíždíme již v pátek. Pochvalu dnes zaslouží z mého pohledu stoperská dvojice, která byla úspěšná v soubojích a hrála prakticky bez chyb.