Související zápas

U17SK Slaný
1:3
ne 19. 3. 2023 11:45 @ Pšovka Mělník, Krajský přebor mladšího dorostu U17, 18. kolo

U17: FK Pšovka - SK Slaný 1:3

První domácí vystoupení se nám bohužel nepovedlo a soupeř nám vrátil porážku z podzimu.

FK Pšovka U17 - SK Slaný U17 1:3 (0:1)
Sestava: Štrupl - Nedoliak, Tichota, Jenča, Jirmus - Kunfront, Šťastný - Plodík, Havlín, Kamínek - Suchý. Střídali: Svoboda, Vehle, Vavrek, Patera, Beneš, Antoš.
Branka: Patera.

Je to pro mě docela frustrující... opravdu jsem byl přesvědčen o tom, že naše hra na jaře už bude mít hlavu a patu, a že náš fotbal bude k dívání. Bohužel, jediné patrné zlepšení jsem dnes pozoroval v napadání, kdy jsme zejména v první půli dokázali často získávat míče hluboko na soupeřově polovině. Potom jsme ale z mnoha nadějně načatých útoků nedokázali vůbec ohrozit soupeřovu branku. V dalších mnoha ohledech ale nebyl posun patrný - zejména pokud jde o kvalitu výstavby hry, kdy jsme po celý zápas zbytečně panikařili a nedrželi se toho, jak bychom chtěli rozehrávat. Výsledné nákopy do našich nepřipravených hráčů jsou vůbec tím nejvíc frustrujícím bodem, který na naší hře spatřuji... a zatím se ho odbourat nepodařilo. Dalším velkým bodem je hladovost, která v týmu zatím bohužel není a je to vidět jak v zápase, tak při rozcvičce, tak v kabině.

Ve výsledku se tak hrálo vyrovnané utkání, ve kterém ani jeden ze soupeřů moc fotbalové nádhery nenabídl. Hosté nakonec prokázali větší efektivitu v zakončení, když dokázali proměnit všechny své velké šance, a zaslouženě vyhráli.

Zamyslet nad změnami v přístupu k tréninku se musím hlavně já, protože od přípravek jsem zvyklý na to, že se hráči zlepšují a celková výkonnost týmu i jednotlivců jde v průběhu celé sezóny stále nahoru. Tady tomu taky zatím bohužel není - jediní hráči, kteří prokazují opravdový výkonnostní vzestup, jsou Páťa, Dumbo a Fidžip. Za Páťu jsem moc rád a mám velkou radost z jeho dnešní vstřelené branky - celou akci pěkným uvolněním začal a následně se dostal i k odraženému míči a zakončil. Nicméně je potřeba vymyslet, jak to udělat, aby se výkonnostně nahoru posouvali všichni hráči, zejména pak naši tahouni.

Za týden v Příbrami už to zlomíme! :)