Související zápas

FK Pšovka Mělník
Hostouň / ŠvermovU17
2:3
pá 7. 4. 2023 11:45 @ Baník Švermov, Krajský přebor mladšího dorostu U17, 21. kolo

U17: Hostouň/Švermov

Mladší dorost přivezl z těžkého utkání ve Švermově 3 body.

Hostouň/Švermov - FK Pšovka 2:3 (1:2)

Sestava: Štrupl - Nedoliak, Jambor, Tichota, Svoboda, Kunfront, Suchý, Havlín, Plodík, Kamínek, Jenča + Šťastný, Sáblík, Patera, Vavrek, Vehle.

Branky: 2x Jenča, Suchý (pen.).

Utkání jsme začali aktivně. V první desetiminutovce jsme měli dva náznaky šanci, které jsme nedokázali zužitkovat a vstřelit branku. Hra se začala postupně vyrovnávat a domácí začali být aktivnější, což vyústilo inkasovanou brankou po našem nedůrazu a volný domácí hráč tutovku s přehledem proměnil. Domácí nás zatlačili, ale jejich další obrovskou šanci zlikvidoval výborným zákrokem Zbýňa. Štěstí jsme pak měli, když domácí nastřelili tyč. Známé nedáš-dostaneš bylo tentokrát v náš prospěch. Šutr pozitivně motivoval Cristiana k napadání a zisku míče, který vyústil k chybě domácích a Cristian tváří v tvář gólmanovi nezaváhal. Stejně, jako nezaváhal v samostatném úniku. 2:1. Pak jsme měli ještě jednu šanci po úniku Cristiana, který šel z úhlu sám na gólmana a hledal ve vápně lépe postaveného Máru, ale domácí obránci se stihli vrátit a balón odklidit. Poločas tak skončil 2:1 v náš prospěch.

Do druhé půle jsme chtěli vstoupit aktivně a nepřipustit tlak domácích, což se nám dařilo. Měli jsme několik náznaků šancí a dvě tutovky Cristiho po samostatných únicích, které jsme nedotáhli. A ono nedáš-dostaneš se tentokrát přiklonilo k domácím. Vysoký balón mezi naše bránící hráče jsme nechali skákat a domácí útočník skrytou střelou uklidil míč k tyči. 2:2. Vyrovnávací gól nás nezlomil a kluci (stejně jako domácí) bojovali. Kluci se tlačili do útoku, což vyústilo v pokutový kop, když domácí hráč zabránil centru rukou uvnitř pokutového území. K pokutovému kopu se postavil Lukáš Suchý a proměnil (bohužel nevím jak, protože jsem se raději nedíval :D). V dalším průběhu utkání gól nepadl a odvážíme si důležité vítězství ze hřiště velmi kvalitního soupeře.

Kluci i přes některé fotbalové nedokonalosti (no bylo jich víc) zaslouží velkou pochvalu za bojovnost a odhodlání zvítězit, především ve 2. půli.

Poděkování patří klukům, kteří se na hřiště nedostali (Páťa, Mára, Séba, Gábič), kteří v různých rolích tým podpořili.