Související zápas

FK Pšovka Mělník
U17Hostouň / Švermov
1:2
ne 11. 9. 2022 11:45 @ Pšovka Mělník, Krajský přebor mladšího dorostu U17, 6. kolo

U17: Hostouň/Švermov

FK Pšovka – Hostouň/Švermov 1:2 (0:1)
Sestava: Štrupl – Kunfront (65. Hrubý), Svoboda, Juhász (15. Jambor, 40. Vehle), Kamínek – Beneš, Antoš (40. Šťastný) – Tichota (75. Patera), Havlín, Plodík – Suchý (60. Nedoliak)
Branka: 80. Štrupl (pen.)

Fotbalově oboustranně hrozný zápas, který se na konci navíc změnil ve vesnickou komedii. V prvním poločase byli soupeři důraznější a připravenější, takže v kopané bez šancí měli mírnou převahu. My měli vlastně jedinou šanci, a to penaltu v poslední minutě poločasu, kterou jsme ale neproměnili. Ve druhé půli (zejména ze začátku) jsme si vytvořili nějaký náznak tlaku, ze kterého jsme ale opět nevytěžili nějakou větší šanci, takže gólem mohla skončit snad jenom Danova bomba z dálky, kterou zastavilo břevno. V závěru pak soupeř několikrát šel do naší ne úplně zkonsolidované obrany a po silvestrovské srážce Vojty se Šutrem zvýšil na 0:2. My jsme už v závěru pouze korigovali z druhé penalty.

Co k tomu říct… na to, že se potkaly dva neporažené týmy, tak byla úroveň zápasu opravdu mizerná. Deník Sport hodnotí známkou 3/10. My jsme nebyli schopni proti rychle napadajícímu soupeři udržet míč a dát si třeba 5 přihrávek v řadě bylo skoro nemyslitelné. To, že soupeři na tom byli stejně, není omluvou… Do celkové úrovně zápasu perfektně zapadl i výkon rozhodčího, který byl opravdu slabý a ke konci to vypadalo, že se popereme. Nakonec ale hráči obou týmů dokázali emoce uklidnit, což hodnotím jako jedno z mála pozitiv nedělního fotbalového poledne.