Související zápas

FK Pšovka Mělník
FK Bohemia PoděbradyU17
1:5
so 1. 10. 2022 11:45 @ Poděbrady - UMT, Krajský přebor mladšího dorostu U17, 9. kolo

U17: Poděbrady

FK Bohemia Poděbrady – FK Pšovka Mělník 1:5 (1:2)
Sestava: Dvořák – Kamínek, Kunfront, Jenča, Svoboda – Antoš, Nedoliak – Plodík, Havlín, Tichota – Suchý. Střídali: Beneš, Vehle, Patera, Sáblík, Vavrek.
Branky: 2x Tichota, Suchý, Jenča, Havlín.

Další venkovní zápas, do kterého jsme vstupovali jako tabulkoví favoriti… a ve kterém jsme herně vůbec jako favoriti nepůsobili. Musíme se v trenérském týmu hodně důkladně zamyslet nad tím, v čem je problém. Každopádně jsme ale opět od začátku byli horší a jen stěží jsme zachytávali útoky soupeře. Díky bohu za hokejové střídání, kterým jsem opovrhoval. První střídání přišlo asi v 7. minutě a vůbec jsme se sestavou museli hodně šachovat, než se hra alespoň vyrovnala. Ve druhé části poločasu to bylo stále herně nijaké, ale aspoň jsme si už dokázali proti (nutno říct, že nesmyslně) vysunuté obraně soupeře vytvářet šance. Fíla dvě proměnil, a tak jsme šli do kabin s náskokem.

Po změně stran se konala jediná pětiminutová pasáž, kdy jsme se prezentovali tak, jak bychom chtěli. Kompaktně a aktivně jsme bránili, nepouštěli jsme soupeře k naší brance a sami jsme získávali míče, rychle útočili a doplňovali jsme útoky ve větším počtu hráčů. To bohužel opět skončilo se vstřelením naší třetí branky. Tam se nejkřiklavěji ukázalo, že jsem nejspíš jako trenér výrazně přecenil aktuální fyzickou připravenost našich hráčů… a že na styl hry, který bychom chtěli praktikovat, zkrátka momentálně fyzicky nemáme. Ve druhé polovině poločasu jsme už měli jasnou převahu zejména díky tomu, že soupeři fyzicky odpadli a my jsme měli na naši hru čas a prostor. To je ale bohužel něco, co rozhodně proti silným soupeřům mít nebudeme. Zápas pak byl korunován trefou Dana Havlína, při které vymíchal snad 5 hráčů soupeře a zakončil bombou pod břevno. Jak se říká: „tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho… zesměšnil“.

S herním projevem od úvodu zápasu nemůžeme být spokojeni (a věřím, že spokojeni nejsou ani hráči!), samozřejmě jsme ale rádi za zisk dalších bodů, které nás drží v popředí tabulky.