Související zápas

FK Pšovka Mělník
U17SK POLABAN Nymburk, z.s.
0:2
ne 25. 9. 2022 11:45 @ Pšovka Mělník, Krajský přebor mladšího dorostu U17, 8. kolo

U17: Polaban Nymburk

FK Pšovka Mělník – SK Polaban Nymburk 0:2 (0:1)
Sestava: Dvořák – Kunfront, Jenča, Svoboda, Jirmus – Juhász, Antoš – Kamínek, Plodík, Vehle – Suchý. Střídali: Nedoliak, Sáblík, Patera, Vavrek.

Tak konečně náraz do reality kvalitního fotbalu na úrovni krajského přeboru. Obecně můžu říct, že tak, jak se dnes prezentovali naši soupeři, by se mi líbilo, abychom hráli (snad někdy na jaře?) i my. Důraz vzadu, hra v pohybu, technická vyspělost a hlavně na první pohled patrný systém. Díky tomu všemu byli kluci z Nymburka po celý zápas lepším týmem a zaslouženě zvítězili. Zejména v prvním poločase byla převaha soupeře výrazná a my jsme prohrávali jen 0:1 zejména díky štěstí a několika skvělým zákrokům Maxe v brance. Některé naše „akce“, zejména při rozehrávce od brány, byly opravdu hodně tristní.

O přestávce jsme klukům dali alespoň nějaký návod, jak se s hrou soupeře vyrovnat… a vedlo to k tomu, že jsme se prezentovali o trochu lépe. Převaha hostů už nebyla tak výrazná, ale přeci jen byla. My jsme ale odolávali, postupně jsme hru vyrovnali a nějaké 3 minuty před koncem jsme měli jedinou pořádnou šanci na vyrovnání skóre. Bohužel, střela skončila na tyči a míč se do branky nedokutálel. Každopádně jsme alespoň donutili soupeře k nervozitě a strachu o výsledek, ačkoli si musíme říct, že jakýkoli bodový zisk by pro nás dnes byl opravdovým sportovním zázrakem.

Rozdíl v herním projevu obou týmů byl bohužel značný a nepříliš lichotivý. My jsme ale stále na začátku naší cesty a věříme, že nám tato zkušenost může výrazně pomoct do dalších zápasů!