8_20230209_104945.jpg

U17: SC XAVEROV Horní Počernice

Mladší dorostenci v prvním přípravném utkání nestačili na pražského soupeře.

SC XAVEROV Horní Počernice U17 – FK Pšovka U17 13:0 (5:0)
Sestava: Suchý S. – Jirmus, Svoboda, Kunfront, Antoš – Kamínek, Šťastný, Beneš – Vehle, Plodík, Nedoliak. (Patera, Sáblík, Suchý, Vavrek)

No… kondiční cíl nám to rozhodně splnilo. Škoda jen, že to kluci v úplném závěru za výrazně rozhodnutého stavu vzdali a dostali v poslední desetiminutovce snad 5 gólů. Asi se ale není čemu divit.

Přínos dnešního utkání hodnotím jako naprosto pozitivní, jelikož jsme se u soupeře mohli inspirovat v úplně všech aspektech, o kterých fotbal je. Od způsobu rozcvičky, přes komunikaci na hřišti (i přímo při hře mezi trenérem a hráči) a týmový duch, přes individuální kvalitu s míčem všech hráčů, až po týmovou součinnost, která byla na vysoké úrovni (týmový presing, doplňování útoku, rozestavení při výstavbě hry). Na hru soupeře byl opravdu skvělý pohled a některé akce byly zcela famózní. K tomu jsme samozřejmě příspívali i my jako takové trochu lepší kuželky, které nekladou příliš velký odpor.

My tenhle debakl nehážeme za hlavu, ale ani ho nebereme nijak tragicky… naopak věřím, že pro nás bude motivací, abychom se tomuto hernímu stylu přiblížili. Koneckonců, jsme v jiné fázi přípravy a do mistráků máme spoustu času na vyladění formy a herního stylu. A hlavně, kdyby soupeři dorazili k odvetě na naše bláto, tak by se asi taky se zlou potázali!

Sportu zdar!