27_20230212_182941.png

U17: Slaný a Příbram

Náš nově složený tým vlétnul do nové sezóny po hlavě a (bohužel) bez pořádného přípravného zápasu… takže jsme byli v očekávání, co nás vlastně čeká a jak si povedeme v porovnání s krajskými soupeři.

SK Slaný – FK Pšovka 0:3 (0:2)
Sestava: Štrupl – Kamínek, Kunfront, Svoboda, Jirmus (65. Bolek) – Beneš, Šťastný – Nedoliak (40. Antoš), Havlín, Plodík (74. Sáblík) – Suchý.
Branky: 2x Plodík, 1x Havlín.

Ubojovaný zápas, ve kterém jsme měli trochu štěstíčko při vstřelených gólech – zejména první DĚLOVKA (= nepovedený centr) Máry Plodíka stála za to. Dále Luky Suchý donutil napadáním soupeře k chybě v rozehrávce, kterou pohotově zužitkoval Dan Havlín střelou z 35 metrů do odkryté brány. A skóre završil opět Mára Plodík životním volejem zpoza vápna. Kluci každopádně prokázali velkou obětavost do obrany a ochotu pracovat, za což byli odměněni ziskem bodů proti silnému soupeři.

FK Pšovka – SK Spartak Příbram 4:1 (3:1)
Sestava: Štrupl – Kamínek (70. Jambor), Kunfront, Svoboda, Jirmus (60. Vehle) – Beneš, Šťastný (60. Juhász) – Plodík (70. Patera), Havlín, Antoš (40. Nedoliak) – Tichota (73. Hrubý).

Vzhledem k výsledkům 1. kola jsme byli v domácím zápase nejspíše favority. Navíc nám hrálo do karet, že 3 hráči ze soupeřovy základní sestavy nastoupili v základu i za U19. Od úvodu jsme měli převahu a hra se odehrávala spíše před soupeřovou brankou. My jsme hrozili buď střelami z dálky (které nám taky pomohly k vybudování náskoku), nebo dlouhými pasy za soupeřovu obranu, při kterých se prosazovaly naše rychlostní typy vepředu. Pochvalu máme opět pro naší obranu, která zaváhala jen jedinkrát při inkasované brance a jinak působila poměrně suverénně.

Celkově jsme podle mého názoru vyhráli zápas spíše díky vyšší individuální kvalitě v útoku a obraně, než díky nějakému extra týmovému výkonu. Týmové bránění nebylo ani zdaleka dokonalé a vznikaly nám tam mezery, kterých by mohl jiný soupeř lépe využít. Při postupném útoku jsme zase nedokázali úplně dobře v pravou chvíli roztáhnout a uklidnit hru. No a zhruba od 60. minuty už nám také začaly viditelně docházet síly. (Zde bych ale rád pochválil všechny kluky, kteří se dostali do hry ze střídačky. Jsem moc rád, že máme širší kádr, který nám v průběhu sezóny určitě pomůže v tréninku i v zápasech.) To jsou všechno body, na kterých budeme pracovat, aby příští víkend byl náš výkon zase o kousek lepší. Dnes hráčem zápasu Daneček, který kromě pěkného gólu levačkou hrál naprosto suverénně s míčem a také byl obrovskou pomocí v hlavičkových soubojích.

Pochvala a makáme dále!