Související zápas

FK Pšovka Mělník
SK SPARTAK PříbramU17
1:3
so 25. 3. 2023 11:45 @ Spartak Příbram / UMT, Krajský přebor mladšího dorostu U17, 19. kolo

U17: Spartak Příbram - FK Pšovka 1:3

Po více než 4 měsících konečně vítězství!

SK Spartak Příbram - FK Pšovka 1:3 (0:3)

Sestava: Štrupl - Svoboda, Jenča, Jambor, Nedoliak - Kunfront, Beneš - Kamínek, Havlín, Plodík - Suchý. Střídali: Šťastný, Vavrek, Antoš, Vehle.

Branky: 2x Suchý, 1x Beneš.

Tak jsme se konečně dočkali. Po mnoha problémech a nepovedených výkonech přišlo konečně VÍTĚZSTVÍ! V celém zápase jsme byli lepším týmem a z tohoto pohledu je vítězství zasloužené. My se ale díváme především na vlastní výkon a z tohoto pohledu to bylo... no, ne úplně dokonalé. :)

Začali jsme velmi dobře a v 10. minutě jsme již vedli o dvě branky. Dokázali jsme (opět) velmi dobře napadat a získávat míče na soupeřově polovině. Jenomže, opět se také zdálo, že nejsme schopni nastavené tempo vydržet po delší časový úsek. Již v průběhu prvního poločasu jsme museli prostřídat, aby nám hra neupadla úplně... a ve druhém poločase jsme v celkovém týmovém pojetí obrany byli již velmi slabí. :(

Nejvíce nám chyběla schopnost komunikace v rámci týmu a s tím spojený přesun hráčů do prostor, kde měli být. Spoustu situací jsme přestáli bez ohrožení naší branky jen díky nekvalitě v řešení situací ze strany našich soupeřů. My sami jsme zejména ve druhém poločase měli spoustu prostoru na kombinaci, jelikož soupeři byli do obranné fáze ještě hůře organizovaní, než my. Pramenilo z toho mnoho hezkých akcí, které jsme dotáhli až do finální fáze... ale taky mnoho momentů, kdy jsme trnuli a říkali si, že "takhle blbě to snad vyřešit ani nejde"...

Každopádně jsme moc rádi za vítězství. Věřím, že nás nakopne do dalších bojů, že dokážeme ještě zlepšit náš herní výkon, a že dokážeme konečně porážet i týmy z horní poloviny tabulky. Jsem přesvědčený o tom, že na to máme, musí se k tomu ale sejít spousta příznivých podmínek... z nichž na prvním místě je naše HLADOVOST. A tu tam pořád ještě nevidím. :(

Osobně si myslím, že je celkem zázrak, že jsme pořád ještě schopni týmy, jako je Spartak, porážet. Zázemí tohoto klubu je o míle před zázemím naším, ať už se podíváme na jakýkoli aspekt fungování. Kabiny, restaurace, tréninkové plochy... vše o několik levelů nad námi. Zatímco my jsme se v pátek brodili po kotníky v blátě, domácí mohli normálně trénovat na krásné umělce. Pro nás ve vedení klubu je to další impuls k tomu, že je nezbytně nutné posunout naši infrastrukturu na vyšší level. Jinak se totiž dlouhodobě v žádném případě nebudeme moct těmto krajským soupeřům rovnat. :(