28_20230212_183159.png

U17: Začátek přípravy

V pondělí 1. 8. začala nově se skládajícímu týmu mladšího dorostu letní příprava. V kádru jsme přivítali 3 posily z Libiše (Vojta Kunfront, Luky Beneš, Mára Plodík), jednu staronovou posilu z Neratovic (Matěj Vehle) a 3 hráče, kteří obnovují kariéru (Vojta Jambor, Filip Vavrek, David Roudnický). Z hlediska kádru jsme se tak dostali na slušných 19+1.

Začali jsme zostra třídenním minisoustředěním, během kterého jsme absolvovali 5 tréninkových jednotek a 1 přípravné utkání. Další přípravné utkání nás pak čekalo v sobotním dopoledni.

TJ Jiskra Vratislavice U19 – FK Pšovka U17 6:0 (1:0, 2:0, 3:0) – hráno 3×30 minut

Sestava: Vrňák – Jambor, Juhász, Svoboda, Jirmus, Vehle, Havlín, Beneš, Plodík, Suchý, Sáblík, Patera, Vavrek, Kamínek, Šťastný, Nedoliak.

Zápas splnil to, co jsme od něj očekávali – hodně jsme si zaběhali, každý si zahrál 60 minut a vyzkoušeli jsme si různé posty na hřišti. Už po tomto prvním utkání jsme o mnoho moudřejší co se týče skládání sestavy pro ostrá utkání. Poměrně dobře se nám dařila výstavba hry a rozehrávka, naopak jsme ale nebyli moc dobří před oběma brankami. Nějaký gól jsme určitě vstřelit mohli a měli, ale větší problém byl, že jsme jich také mohli v klidu dostat více než 6, protože vzadu jsme byli všechno, jenom ne pevní…

FK Pšovka U17 – FK Pšovka U19 6:8 (0:4, 3:2, 3:2) – hráno 3×30 minut
Sestava: Štrupl – Jambor, Juhász, Svoboda, Jirmus, Havlín, Beneš, Plodík, Kunfront, Suchý, Sáblík, Patera, Kamínek, Šťastný.

Oproti prvnímu zápasu bylo patrné zlepšení v pohybu (ačkoli to možná bylo dáno tím, že klukům z devatenáctky se moc běhat nechtělo). Dozadu to tentokrát nebyl až takový průchoďák, ačkoli jsme nakonec gólů dostali ještě více, než ve středu… ale bylo to dáno spíš individuální kvalitou pár kluků, které jsme nedokázali zastavovat. A s tím jsem ochotný se smířit. Naši kluci opět (i přes těžký terén) dobře rozehrávali odzadu a i díky laxnosti soupeřů v obraně jsme tentokrát měli šancí na gól opravdu hodně. Nejdůležitější ale opět bylo, že jsme splnili kondiční cíl a nechali na hřišti tolik sil, kolik se jen dalo. Sestavu jsme už měli více ustálenou a i to přispělo k dobrému dojmu ze hry.

I třetí přípravné utkání nás čeká proti staršímu soupeři a potom už se vrhneme do mistrovských utkání proti stejně starým soupeřům. Aby hra vypadala dobře, musíme ještě poladit kondici… a samozřejmě budeme nadále pracovat na tom, aby se každý náš hráč zlepšoval individuálně a abychom my byli ten tým, který má ve svém středu nadstandardní hráče. Po prvním týdnu přípravy panuje s přístupem kluků spokojenost!