Související zápas

FK Pšovka Mělník
U19Viktorie Velký Osek
2:0
ne 16. 4. 2023 9:30 @ Pšovka Mělník, Krajský přebor staršího dorostu U19, 22. kolo

U19: FK Pšovka - Viktorie Velký Osek 2:0

Devatenáctka vybojovala na domácím hřišti důležité tři body proti tabulkovému sousedovi.

FK PŠOVKA MĚLNÍK - Velký Osek 2:0 (2:0) B: Svoboda 2x
Sestava : Suchý S. - Vlastník, Jenča, Maurer, Harant - Havel, Horák, Šára, Neumann, Novotný - Svoboda

Do utkání jsme vstupovali po venkovní porážce s tím, že tentokrát musejí zůstat tři body na Pšovce. Navíc se nám po dlouhé době do sestavy vrátil střelec David Svoboda, který si odpykával trest za vyloučení v prvním jarním kole z utkání mužů. Kluci byli do utkání opravdu nažhavení a zejména David se již v 1. minutě dostal do slibné šance a levou nohou pálil na přední tyč, ale brankář hostí byl pozorný a střelu vyrazil na roh. Ve 3. minutě se již skóre měnilo, David si seběhl na průnikovou přihrávku a přesnou střelou otevřel skóre utkání 1:0. Do 10. minuty jsme měli ještě několik slibných situací na navýšení skóre. Od 10. minuty se hra začala pomalu vyrovnávat a byly k vidění náznaky šancí na obou stranách. Ve 30. minutě zahrával povedený trestný kop L. Maurer, ale po jeho střele do šibenice se opět vyznamenal hostující brankář. Ve 33. minutě se útočník hostů dostal do vyložené šance, ale naštěstí vysoko přestřelil. Jak se říká, nedáš dostaneš. Ve 35. minutě to vzal opět David na sebe a střelou z vápna zvýšil na 2:0. Ve druhém poločase byla hra vyrovnaná, ale domácí se více dostávali do vyložených šancí, kde ještě neproměnili 2-3 tutovky. Cíl utkání získat 3 body byl tedy splněn.