23_20230421_092021.png
274_20240509_143144.jpg

U6: 2. kolo Baby Cupu

Již podruhé v jarní části sezóny se představili naši nejmladší fotbalisté na našem hřišti. Jak si vedli? To se dozvíte na následujících řádcích...

Naše barvy tentokrát reprezentovali Jáša Frutos, Míša Naimann, Luky Možný, Vojta Novák, Tedík Fiala, Mára Hašourek, Bertík Kapitán a Niky Černý. Pro většinu kluků to již nebyla první zápasová zkušenost, a tak jsem očekával mírné pokroky, které se skutečně dostavily. :)

Po většinu času již kluci byli schopni respektovat základní pravidla hry a také se snažili o plnění našich herních principů ve znění:

1) Dělej vše nejrychleji, jak umíš.

2) Kličkuj nebo přihrávej do toho směru, kde je volné místo (žádní soupeři).

3) Snaž se soupeři rychle sebrat míč a neboj se ho při tom tělem odstrčit.

Z toho, co jsem viděl, mě nejvíce zaujaly výkony Jáši (rychlost, přímočarost), Tedíka (využívání fint s míčem) a Marečka (velká koncentrace na hru, rychlost). Luky zase dokázal, že velké výkonnostní pokroky lze zvládnout i v rámci jednoho dvouhodinového turnaje - na začátku zájem o vše, jen ne o fotbal, na konci závody se soupeři a vstřelené góly. Výborně! :)

Výsledky nepočítáme a se soupeři se zatím neporovnáváme. Porovnáváme se sami se sebou a z toho jsme dnes vyšli vítězně. Těším se na další pokroky... do dalšího turnaje máme přesně měsíc a věřím, že 8. 6. už bude hra v podání našich fotbalistů zase o kousek vyspělejší a přesnější.

Sportu zdar!