66_20230212_215034.jpg

FK Pšovka B – STM Byšice/Čečelice A 6:15
Sestava: Čermák, Černý, Husák O., Kalabus, Karban, Kunta, Wsol
Branky: Černý 2x, Kalabus 2x, Čermák 1x, Wsol 1x

Další mistrák jsme odehráli doma proti kombinovanému týmu Byšic a Čečelic. Trenér soupeře proti nám postavil děti vesměs o rok až o dva starší, takže bylo jasné, že abychom měli šanci se v zápase prosadit, bude třeba hrát hodně fyzicky, chodit protihráčům do těla a poctivě to odmakat.

Soupeř hrál jednoduchý fotbal, který na naše kluky fungoval. Dva útočící hráči si drželi pozice a příliš se nezapojovali do bránění. Bránící hráči spolu s brankářem hráli velmi obětavě a přestože ztráceli míče, většinou je kvůli naší váhavosti, pomalejším reakcím či ne úplně ideálně zvoleným řešením situací zase získávali zpátky. Poté následovala přihrávka dopředu na nehlídané útočníky, kteří měli většinou tolik času, že přestože třeba první střelu náš brankář vyrazil, tak si míč stihli ještě v klidu doběhnout a dorazit do prázdné branky.

Zpočátku jsme se snažili na tyto nedostatky v obraně naše kluky upozorňovat a nutit obránce zůstávat s těmito útočníky vzadu, ale jednak si kluci ještě příliš nedokáží držet své pozice a jednak bychom je tím ochudili o zapojování se do útočných akcí, což je nakonec v této kategorii důležitější než stoprocentní defenzíva.

Celkově se mi ale náš výkon líbil. Kluci se snažili, ve druhé části jim tam začaly padat góly a zdálo se, že bychom tento obraz hry mohli udržet a nějaké branky přidat i ve zbytku utkání. To se ale nepotvrdilo a soupeř ve skóre výrazně odskočil. Chyběla nám rychlost a kvalita v předfinální fázi – velkou část zápasu jsme odehráli na útočné polovině, dostávali se před branku, ale prostor pro zakončení jsme si moc nevytvářeli.

Nejhezčí naší útočnou akcí byl spíš ojedinělý průnik Eliana přes dva bránící hráče zakončený úspěšnou kličkou brankářovi a gólem ?. Hezké kličky předváděli i Štěpán nebo Ondra H., Toník zase předvedl spolehlivý výkon v brance a rychlou a nápaditou rozehrávku. Všichni pak srdnatě sváděli osobní souboje, i když to kolikrát bolelo ?. Každý takovýto těžký zápas nás bez ohledu na výsledek posouvá dál ?.

FK Pšovka D – AFK Hořín 21:8
Sestava: Bombara, Hrdlička, Mráz, Němec, Tischer, Yuryshynets
Branky: Bombara 18x, Němec 2x, Hrdlička 1x

O tomto utkání jen takto telegraficky, viz výše. Nebyl jsem mu přítomen.