72_20230212_215946.jpg

U8: Chvatěruby a Obříství

Tuto sobotu se nám stala taková nepříjemnost, kdy jsme se dostali do situace, že oba naše týmy hrají ve stejný den a téměř stejný čas a zároveň se nám sejde větší množství omluvenek. Z celého kádru nám tak zbylo jen 8 kluků, kteří měli odehrát ve stejnou dobu 2 zápasy… což se nedá. Zápas Béčka v Obříství jsme tedy odložili, Toníka jsme poslali na výpomoc našemu Céčku a se zbylými osmi kluky jsme v řádném termínu vyrazili do Chvatěrub.

TJ Vltavan Chvatěruby – FK Pšovka D 14:14
Sestava: Borovička, Čermák, Husák M., Husák O., Mráz, Šišaj, Wsol
Branky: Wsol 7x, Šišaj 3x, Mráz 2x, Husák O. 1x, vlastní 1x

Zápas to byl velmi vyrovnaný jak co do vývoje hry a toho, co se skutečně odehrávalo na place, tak samozřejmě podle konečného nerozhodného výsledku. Pokud jde o náš výkon, tak vepředu se střelecky činil zejména Elian, střed hřiště patřil zarputile hrajícímu Ondrovi H. a dozadu poctivě zahráli (až na věčně „za bukem“ číhajícího Eliana) v podstatě všichni. Utkání jsme odmakali a s tím jsem byl spokojený. Vedle očekávaných výkonů Ély a Ondráše bych vypíchl sice převážně nenápadný, ale v několika momentech velmi efektní výkon Tea, jemuž se podařilo pár pěkných průniků. A taky některé hezky umístěné střely, kdy bylo vidět, že nepálí na náhodu, ale snaží se s míčem něco vymyslet. Slušně zahrál i Tomáš a ani ostatní se dnes svými výkony neztratili.

TJ Sokol Obříství – FK Pšovka B 6:6
Sestava: Běhounek, Husák O., Krejčík K., Krejčík M., Kunta, Váňa, Wsol
Branky: Krejčík K. 2x, Krejčík M. 2x, Váňa 1x, Wsol 1x

Jak uvedeno výše, toto utkání se odehrálo až v úterý 18. října odpoledne místo tréninku. Počasí bohužel nevyšlo, takřka po celý zápas pršelo, a tak jsme se s domácími v poločase domluvili, že hrací dobu zkrátíme na 3 čtvrtiny. Byla to škoda, protože tento zápas rozhodně nabídl kvalitu, na kterou z této skupiny okresního přeboru nejsme úplně zvyklí. Popravdě si myslím, že mladší přípravce Obříství by spíše seděla nejsilnější skupina přeboru, kde hraje náš A-tým. Nicméně s jejich sílou jsme teď tak trochu počítali, proto jsme na zápas vzali sestavu se čtyřmi kluky Áčka. Ale nejen kvůli tomu… 3 kluci z běžné sestavy Béčka, kteří byli na tento zápas k dispozici, představovali kvůli omluvenkám maximum, které jsme byli schopni dát pro tento zápas dohromady.

Kluci z Obříství mají evidentně natrénovaný určitý herní systém založený na agresivním napadání po celé ploše hřiště a na rychlém přechodu do útoku prostřednictvím kolmých nebo křižných přihrávek přes střed hřiště na nabíhající útočníky. V jednu chvíli dokonce dostali míč z obrany pomocí tří křižných přihrávek na jeden dotek útočníkovi do běhu za naši obranu … a jen kvůli nevhodně zvolenému zakončení z toho nebyl gól. Naši kluci tak museli hrát s nejvyšším nasazením, aby se soupeřům vyrovnali. Zejména díky Matymu se nám přes neustálé napadání dařilo vyvážet míče do útoku, kde jsme ale neměli zrovna přesnou mušku a řada našich střel skončila vedle nebo v náruči brankáře. Soupeř nám nedával moc času a prostoru pro klid v zakončení a podle toho to vypadalo. Do obrany jsme ale zahráli slušně – Maty čistě odebíral míče a obehrával napadající útočníky, Fanda hrál dobře tělem, Tom zápas jako vždy poctivě odmakal. Brankáři Ondra a Elian se snažili, co to šlo (byť tam bylo pár chyb v rozehrávce). Vpředu byl díky povedeným kličkám vidět Kryštof, Fanda rovněž nezaostal, ale pro ostatní kluky byla urputná obrana soupeře hodně tvrdým oříškem. Elian, Štěpán a Ondra měli dnes velmi málo prostoru pro hru, na kterou jsou zatím zvyklí z U8… tohle byl zkrátka vyšší level. Ale potrénujeme a za pár týdnů nebo měsíců tam budeme taky.