53_20230212_211103.jpg

U8: Cítov

TJ Sokol Cítov – FK Pšovka D 6:18 Sestava: Hrdlička, Husák O., Šišaj, Pokorný, Mareček, Pexa, Husák M. Branky: Šišaj 5x, Husák O. 5x, Hrdlička 4x, Pokorný 3x, Pexa 1x

V sobotu 3. září jsme odehráli první mistrák nové sezóny okresního přeboru mladší přípravky – naše Déčko zavítalo do Cítova. Sestavu jsme namixovali z kluků s různou úrovní fotbalových zkušeností – od nejzkušenějších hráčů Ondry a Ládíka, přes Tea a Dádu, které jsme do zápasů v systému 4 + 1 zapojovali už v minulé sezóně, až po Fílu, Míšu a Tobíka, kteří mají zatím zkušenost převážně s minipřípravkovým systémem hry 3 na 3 bez brankáře. Naproti tomu domácí tým byl složený až na jednoho, dva kluky z úplných nováčků, což se na vývoji zápasu dosti projevilo.

Ve hře se často objevovaly shluky hráčů kolem míče, ze kterých se naši kluci více či méně úspěšně snažili balon vyvážet. Naše převaha byla zřejmá, ale nedařilo se nám z ní vytěžit více branek – akce totiž končily nejčastěji u domácího brankáře. Góly, které jsme dostali, byly výsledkem chyb v obraně, jinak se hrálo víceméně na polovině soupeře.

Líbila se mi hra Ládíka, který hrál zezadu a když útočníkům propadl míč, většinou ho zachytil nebo vybojoval a snažil se i o přihrávky. Také bych pochválil zahrávání rohových kopů, tři nebo čtyři měly slušné parametry a kluci se při nich zachovali tak, jak to trénujeme. Z rohů padly dvě z našich branek, přičemž jednu z nich bych označil za nejhezčí situaci zápasu. Kluci se natlačili na přední tyč, obránci s nimi a na zadní tyči zůstal osamocený Fíla. Ondra zahrávající roh si toho všiml, balon přenesl až na Fílu, který z voleje o tyč rozvlnil síť ?.

Pro úplnost doplním, že náš druhý tým, Béčko, mělo o tomto víkendu volno, jelikož jeho mistrovský zápas s Neratovicemi byl přeložen na jiný termín. Kluci si aspoň místo čtvrtečního tréninku střihli přátelák s EMĚ U9, ve kterém zvítězili 13:7.