U8: Hořín a Byšice

AFK Hořín – FK Pšovka D 8:16
Sestava: Čermák, Černý, Hrdlička, Kalabus, Mráz, Němec, Pokorný
Branky: Černý 6x, Kalabus 6x, Čermák 2x, Němec 2x, Pokorný 1x

Do tohoto zápasu jsme vzhledem k podzimním prázdninám nasadili v podstatě všechny kluky, které jsme měli aktuálně k dispozici. Šlo tedy o velmi kombinovanou sestavu hráčů B a D týmu a k tomu nám pomohl i hráč Céčka, Šíma Němec, který v Hoříně bydlí. Náš tým vedl z lavičky Renda Běhounek a podle jeho slov jsme proti slabšímu soupeři začali velmi dobře, po první čtvrtině zápasu byl stav zhruba 12:2. Kluci v této části předváděli pěkný kombinační fotbal, ale v dalším průběhu zápasu na něj zanevřeli, týmový výkon se vytratil a převládla snaha o individuální vyniknutí. Tím jsme soupeři nabídli možnost dostat se zpět do zápasu a konečný dojem z utkání je tak trochu rozpačitý… .

STM Byšice/Čečelice A – FK Pšovka B 8:9
Sestava: Běhounek, Čermák, Černý, Husák O., Kalabus, Kunta, Váňa, Wsol
Branky: Běhounek 3x, Černý 2x, Kalabus 2x, Váňa 2x

Tento zápas jsme přeložili z prázdninového víkendu do následujícího týdne a odehráli ho ve čtvrtek místo tréninku. Vzhledem k přechodu na zimní čas to při výkopu v 16:00 znamenalo, že budeme dohrávat za tmy. V Byšicích ale mají slušně osvětlené tréninkové hřiště a tak s tmou nebyl problém. Po předchozí zkušenosti s tímto soupeřem jsme věděli, že běžně nasazují starší děti, tak jsme na tento zápas nominovali naši aktuálně nejsilnější sestavu U8, tedy i s Fandou a Tomem, kteří trénují s U9.

V podzimním šeru a na trochu těžším terénu opravdu hezký zápas! V první čtvrtině se zaskvěl zejména Toník v brance, který předváděl skvělé reflexivní zákroky, čímž brzdil úvodní nápor domácích. V zadní řadě se činily obě zmíněné posily z U9 a silní hráči domácích se neprosazovali tak, jak jsou asi zvyklí. Žádné jednoduché gólové příležitosti jsme jim nenabízeli. Ale i před druhou brankou to byl tuhý boj. Postupem času tam domácí zaparkovali dva bránící hráče, kteří ani neměli snahu dostávat se na útočnou polovinu hřiště a jen bránili a vybojované balóny nakopávali na své spoluhráče v útoku. Ale i tak jsme se prosazovali do šancí a i přes množství nastřelených tyčí a břevna jsme dávali góly. Náš výkon gradoval a v poslední čtvrtině přišly nejhezčí útočné akce – zejména v podání dua Toník + Adam. Druhý jmenovaný se několikrát krásně uvolnil přes bránícího hráče a zatáhl míč po straně hřiště, aby pak ve vhodnou chvíli poslal přesnou přihrávku na nabíhajícího Toníka. Branek z těchto akcí mohlo být víc, zakončení se ne vždy povedlo na výbornou, ale i tak od nás trenérů proudila na kluky slova chvály. Právě tuto činnost zařazujeme poslední dobou do tréninku a někteří kluci ji už převádějí do zápasové praxe.

Celkově to bylo utkání velmi vyrovnané, plné soubojů i hezkých fotbalových momentů. Takových zápasů bychom si přáli hrát víc, podle mého názoru kluky nejvíce posouvají.