64_20230212_214616.jpg

U8: Neratovice B

Neratovice-Byškovice B – FKP B 8:16 Sestava: Čermák, Hrdlička, Husák O., Kunta, Šišaj, Wsol Branky: Husák O. 6x, Čermák 4x, Kunta 3x, Hrdlička 3x

Místo úterního tréninku jsme si v Byškovicích zahráli odložený mistrák z 1. kola proti B – týmu domácích Neratovic. Stejně jako my hrají Nerátky tuto skupinu okresního přeboru s týmem složeným z hráčů U8. Domácí trenéři připravili poněkud malé hřiště, takže se dalo čekat, že hra bude plná chumlů, protože hráči nebudou mít příliš prostoru rozběhnout se s míčem.

To se přesně potvrdilo, hra v častých chumlech byla provázena okopáváním a drobnými fauly, notabene když jsme míč drbali a nedokázali se chumlům vyhýbat. Sice už nějakou dobu trénujeme přihrávky, kluci je ale stále ještě používají ve hře zřídka. Zrovna dneska by jimi mohli soupeře ženoucího se neustále za míčem v počtu tří, někdy všech čtyř hráčů, jednoduše překonávat… Ale přihrávek jsme viděli pomálu.

V brance jsme protočili 3 různé brankáře a všem šla docela slušně rozehrávka. Na soupeřích bylo vidět, že napadání rozehrávky mají celkem zažité, nám se ale dařilo zejména v prvních dvou částech zápasu úspěšně rozehrávat i pod jejich tlakem. Celkově jsme měli převahu, naši kluci byli bojovnější a většinou i fotbalovější. Přesto soupeř dokázal nastřílet hodně branek, což pro nás není úplně nejlepší vizitka. Z našich útočných akcí bych zmínil standardní situace. Z jednoho přímáku jsme dali gól, ale zahrávali jsme i spoustu rohových kopů a přestože byly zahrány většinou do správných míst, nepadla z nich ani jedna branka. Nebyl tam dobrý náběh, snaha zasáhnout míč a poslat ho z první na bránu, nebyla tam často ani snaha předskočit bránícího protihráče… Máme tedy na čem pracovat.

Ale abych nebyl jen negativní – utkání jsme zvládli, čtyři kluci z šesti vsítili nějaké branky a Elian, který se o vstřelení gólu fakt snažil, se trefil aspoň v poslední, čtvrté dvacetiminutovce, kterou jsme si s domácími zahráli jako návdavek po skončení oficiálního zápasu.