55_20230212_211727.jpg

FK Pšovka B – TJ Sokol Obříství 7:13

Sestava: Čermák, Černý, Husák O., Kalabus, Váňa, Wsol

Branky: Váňa 4x, Černý 2x, Kalabus 1x

V sobotu dopoledne jsme kvůli odložení zápasu z minulého víkednu odehráli s B – týmem první mistrák sezóny. Doma jsme přivítali silný tým Obříství, který nám uštědřil slušnou lekci z fotbalu na úrovni mladší přípravky. Od začátku zápasu jsme tahali za kratší konec, soupeř trhal naši obranu především kolmými přihrávkami přes střed hřiště na útočící hráče nabíhající z křídelních prostorů. Obětavě hrající Fanda stačil řadu těchto akcí uhasit dobrým návratem a výbornou hrou do těla, ale to samo o sobě nestačilo. Zdravotně trochu indisponovaný Tonda odehrál první část v brance a podal solidní výkon, pak si ale řekl o nasazení do pole, čemuž jsem jako trenér vyhověl. Neukázalo se to ale být dobrým tahem, který by přinesl oživení naší hry. Ve třetí čtvrtině konečně přišlo naše vzedmutí, především s Fandovými průniky měl soupeř starosti a dotáhli jsme se ve skóre na rozdíl pouhých dvou gólů. Poslední část hry jsme ale opět nezvládli a utkání skončilo jasnou prohrou.

Myslím si, že pro kluky to byla cenná lekce. Mohli si na vlastní kůži prožít, jak silnou zbraní jsou ve fotbale přihrávky obecně, navíc pokud jsou dobře provedené, přesné, prudké a míří za obranu soupeře do náběhu útočníka. Toto přesně chceme trénovat a postupně dostat našim klukům pod kůži. Po delší době zakusili prohru a protože chceme, aby se naučili jak vyhrávat, tak i prohrávat, neděláme z dnešního výsledku žádnou tragédii. Naopak, pro další učení se má každá takováto prohra velký význam ?.

FK Pšovka D – TJ Vltavan Chvatěruby 5:20

Sestava: Hrdlička, Husák M., Mareček, Pokorný, Šišaj, Yuryshynets

Branky: Šišaj 2x, Husák M. 1x, Pokorný 1x, Mareček 1x

Hned po zápase Béčka nastoupilo ke svému druhému mistráku sezóny naše Déčko. Zápas s Chvatěrubami měl od začátku jasný průběh a do naší sítě padal jeden gól za druhým. Vzhledem k tomu, že v našem D – týmu dáváme prostor méně zkušeným klukům ročníku 2015, může pak konfrontace se zkušenějšími, o rok staršími hráči skončit takto krutým výsledkem. Naši kluci tak ale získávají cenné zkušenosti z těžkých zápasů a poznávají, že aby měli v takových utkáních nějakou šanci na úspěch, je třeba hrát ze všech sil, neustále sledovat hru, rychle přepínat do obrany a snažit se hrát do těla.

Hra byla plná chumlů okolo míče, z nichž jsme se aspoň prostřednictvím Ládíka a Míši snažili míč vyvážet do krajních prostorů. Ládík jako nejzkušenější z nastoupivších hráčů odehrál svůj standard a snažil se po celý zápas důsledně bránit i vyvážet míč do útoku. Ocenil bych i Míšu, který se vyšších soupeřů nezalekl a snažil se o více či méně zdařilé průniky. Vaska odehrál svůj první zápas v systému 4 + 1 a také si nevedl špatně ?. Největší radost jsem měl z toho, že po polovině zápasu, kdy jsme prohrávali 0:9, to kluci nezabalili. Přijali výzvu, že ve zbytku zápasu se každý pokusí dát aspoň jeden gól, a jejich snaha padla na úrodnou půdu ?. Touto cestou bych chtěl poděkovat i za mohutnou podporu fanoušků – rodičů, kteří každý náš gól doprovodili hlasitým jásotem ?.