65_20230212_214646.jpg

SK Postřižín – FK Pšovka D 24:6

Sestava: Husák M., Mareček, Mráz, Němec, Pexa, Pokorný, Tischer, Yuryshynets

Branky: Němec 5x, Pexa 1x

V sobotu dopoledne jsme s D – týmem zavítali do Postřižína k mistrovskému zápasu s týmem domácího SK. Utkání včetně následného penaltového rozstřelu (který už samozřejmě nebyl součástí oficiálního mistráku) jsme stihli jen tak tak, než přišel déšť… což byla asi jediná pozitivní věc na celé události.

To je samozřejmě nadsázka. Sice jsme opět vysoko prohráli, ale snaha se našim klukům v zápase proti vesměs starším dětem upřít nedala. Když je půlka soupeřova týmu o hlavu větší, tak se zkrátka s některými věcmi smíříte už před začátkem zápasu a na utkání nenahlížíte perspektivou konečného výsledku. Vedle výšky a rychlosti našim klukům scházela i trocha té taktické vyspělosti úměrné jejich věku – vracet míč před vlastní bránu přímo do houfu soupeřových hráčů místo snahy vyvézt ho vpřed v krajních prostorech hřiště je příznačnější spíš pro minipřípravku. V mladší přípravce bychom toto už měli mít na paměti a snažit se dělat to správně. Určitě se to i párkrát podařilo, ale gólů jsme z těchto situací (stejně jako z nepřesné rozehrávky brankáře) dostali požehnaně. Takže potrénujeme…

Na druhou stranu chválím přístup a bojovnost všech kluků bez výjimky. Už se nám nestává, že by někdo nebyl vtažený do zápasu a na hřišti působil „jako namalovanej“, všichni se v rámci svých možností snaží. Přes vysoký počet obdržených branek šli kluci za gólem až do konce – zejména Šímovi, půjčenému na tento zápas z U9, se to dařilo. A ocenil bych i Dádu za gól, Fílu za výkon v brance, Kubu za hru tělem a kličkování, Míšu, Vasku, Toma i Tobíka za bojovnost… takže vlastně všechny. V příštím kole už nám to snad vyjde a odehrajeme vyrovnanější zápas.

Dynamo Nelahozeves – FK Pšovka B 16:18

Sestava: Čermák, Černý, Hrdlička, Krejčík K., Krejčík M., Kunta, Wsol

Branky: Krejčík K. 7x, Krejčík M. 7x, Wsol 2x, Čermák 1x, Černý 1x

Nedělní mistrák Béčka v Nelahozevsi nabídl poměrně napínavou podívanou. Vzhledem k odložení zápasu Áčka jsme přijali nabídku půjčit si dva jejich hráče a volba padla na bratry Krejčíky, jejichž přítomnost na place byla znát. Dá se říct, že bez nich a zejména bez vzadu precizně hrajícího Matyho by zápas dopadl pro nás zřejmě nepříznivým výsledkem.

Utkání to bylo velmi vyrovnané, byť obě mužstva se prezentovala zcela odlišným způsobem hry. Zatímco my jsme byli fotbalovější, soupeř měl vesměs vyšší a urostlejší hráče, kteří těžili z urputné obrany a rychlých protiútoků řešených tvrdou nebo aspoň dobře umístěnou střelou. Prakticky od začátku jsme měli ve skóre navrch, ale domácí stále drželi rozdíl maximálně dvou gólů a po třetí třetině byl stav dokonce vyrovnaný. V poslední části jsme ale nejprve odskočili na rozdíl čtyř branek, aby pak soupeř výsledek opět korigoval, ale času už měl málo a nestihl skóre dotáhnout aspoň k remíze.

Z pohledu naší hry hráli zcela dominantní úlohu oba Krejčíci. Maty zastavoval útočné snahy domácích útočníků a vyvážel míče do útoku, kde se snažil buď přihrát nebo častěji sám zakončovat. Zatímco levá strana patřila Matymu, na pravé pak byl hodně výrazný Kryštof, který napadal soupeřovu rozehrávku, kličkoval a zakončoval. Ostatní kluci často marně čekali na přihrávku, byť si nabíhali do vhodných pozic… dnes se ale moc nepřihrávalo. Myslím si, že tento zápas mohl mít z hlediska vývoje skóre klidnější průběh, kdyby se kluci ve finální fázi snažili hrát týmověji a méně sami na sebe… Ale to snad přijde časem s tím, až si sami opakovaně vyzkouší a dostatečně pochopí výhody kombinační hry. V tréninku se na to už zaměřujeme, ale je to spíše běh na dlouhou trať.