115_20230226_155138.jpg

U8: Přátelák s Neratovicemi

Méně zkušení hráči mladší přípravky U8 si zahráli se stejně starými a pokročilými kluky z Neratovic.

FK Pšovka - Fotbal Neratovice-Byškovice 5:5
Sestava: Borovička, Křesťan, Kulina, Mráz, Pexa, Šišaj, Veltruský, Yuryshynets
Branky: Veltruský 2x, Borovička, Kulina, Šišaj

Na neděli 26. února jsme si domluvili přátelské utkání s týmem Neratovic U8. S trenérem hostí jsme se dohodli, že do hry zapojíme zejména méně až středně pokročilé fotbalisty. Ze vzájemných zápasů z poslední doby jsme věděli, že na této úrovni máme zhruba vyrovnané sestavy, a tak se dal očekávat vyrovnaný zápas.

To se také potvrdilo. Během šesti dvanáctiminutovek v hale mělnického gymnázia bylo k vidění jen 10 gólů, 5 na každé straně. Hra byla stále ještě plná chumlů... v této sestavě nám chyběl hráč, který už je schopen vybojovat v takové situaci míč, vyvézt ho do volného prostoru a chumel oběhnout či přihrát. Několikrát se to čátečně podařilo Páťovi, který se ale spíš prodral chumlem napříč a míč mu nějakým zázrakem zůstal u nohy. Mezi další časté nedostatky patřilo špatné převzetí míče, občas i jeho špatné vedení. To ale určitě neplatí o všech, mezi kluky byly patrné rozdíly. Zatímco Páťa a Honza už tyto dovednosti v pohodě zvládají, třeba Vaska a Dan měli v tomto směru potíže. Obecně slabším prvkem pak bylo držení si pozic, kdy zejména zadní hráči často propadávali. S přibývajícími minutami se to pak začalo trochu lepšit. Kluky jsme na jednotlivých pozicích protáčeli a někteří hráli třeba na postu obránce dnes úplně poprvé, je tedy třeba brát to s určitou shovívavostí.

Pozitivem bylo zaujetí pro hru u všech hráčů a pak jednotlivé individuální výkony. Páťa a Honza dobře bránili, vraceli se naplno do obrany a i když měl protihráč v brejku větší náskok, poctivě ho dohráli. A dopředu oba předvedli také slušné věci - Páťa dvakrát skóroval a několikrát střílel z náběhu (byť mu vždy chybělo více času či klidu) a Honza předvedl z mého pohledu nejhezčí akci zápasu, kdy udržel míč proti třem protihráčům a po zdařilé kličce obránci úspěšně vystřelil k tyči. Dáda se ukázal v brance, kde včasnými výběhy zmařil dvě tři šance soupeře. Dan dohrával útočné akce do konce a jednou se mu z pohotové dorážky podařilo dát gól. Teo obstál v útoku i v obraně, Tomáš párkrát udržel míč proti přesile protihráčů a Vašek s Vaskou bojovali.

Už abychom se v tréninku dostali z tělocvičny na hřiště a mohli zapracovat na herních dovednostech. Věřím, že na jaře půjdou výkony všech našich hráčů nahoru.